W dniu 12 maja dzieci z grupy "Koguciki i "Pajacyki" obejrzały spektakl "Teatru Rodzica" działający przy Szkole Podstawowej Nr 1, pt:. "Tańczyć każdy może". Po przedstawieniu dzieci udały się do szkoły na kiermasz rozmaitości. Dochód z kiermaszu zostanie przekazany na leczenie chorej Wiktorii. Dziękujemy rodzicom i dzieciom, którzy włączyli się w pomoc dziewczynce.
"Z nadzieją na lepsze jutro"
"Trzy świnki"- bajka czytana techniką "Kamishibai"
Przedszkolaki odwiedziła Pani Anna Bolik z Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Węgorzewie. Przedstawiła dzieciom bajkę 'Trzy świnki" czytaną techniką "Kamishibai".
"Dzień Flagi Państwowej" w przedszkolu
"Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
a na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwo ojczyste."
Czesław Janczarski "Barwy Ojczyste"
Dzień Flagi Państwowej to święto państwowe obchodzone 2 maja, skupiające uwagę na symbolach państwowości polskiej, a w szczególności na Fladze RP. Dzień Flagi Państwowej na na celu propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych, które na przestrzeni wieków podlegały zmianie.
W dniu 28 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się uroczyste obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Dzieci utrwaliły wiedzę dotyczącą Polski oraz symboli narodowych. Przedszkolaki wykonały w swoich grupach flagi Polski. Wysłuchały także"Legendy o Lechu, Czechu i Rusie". Podejmowane działania miały na celu kształtowanie postaw patriotycznych.
"Obchodzimy Święto Konstytucji 3 Maja"
W naszym przedszkolu dbamy o to, by kultywowane były wartości rodzinne, patriotyczne, dlatego chętnie sięgamy do tradycyjnego repertuaru. W związku ze zbliżającą się rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w celu upamiętnienia, zaprosiliśmy do przedszkola st. sierż. Krzysztofa Łupińskiego z 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie, który śpiewał dzieciom pieśni patriotyczne. Przedszkolaki pięknie włączyły się w śpiew. Z radością śpiewały takie pieśni jak: "Mazurek Dąbrowskiego", "O mój rozmarynie", "Legiony", "Piechota"...
Pieśni patriotyczne są niczym ziarenko, z którego, gdy padnie na podatny grunt, wyrasta piękne i silne drzewo. Wspólny śpiew pieśni, otwiera nasze serca na bogaty dorobek kultury polskiej, a my stajemy się dojrzałymi i odpowiedzialnymi patriotami.
I Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej NA LUDOWĄ NUTĘ
26 kwietnia 2017 r. o 9.30 w Węgorzewskim Centrum Kultury odbył się I Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej ,,Na ludową nutę”.
Organizatorami Festiwalu były Samorządowe Przedszkola Nr 1 im. Kubusia Puchatka i Nr 2 im. Misia Uszatka w Węgorzewie. Uroczystość otworzyły Pani Dyrektor Przedszkola Nr 1 Teresa Matejko i Pani Dyrektor Przedszkola Nr 2 Małgorzata Borejko. Koordynatorami i prowadzącymi uroczystość były Joanna Rojek z Przedszkola Nr 1 i Izabela Jachimek z Przedszkola Nr 2.
Nadrzędnym celem Festiwalu ,,Na ludową nutę” było rozwijanie poczucia przynależności narodowej i kulturowej u naszych wychowanków oraz ich współuczestniczenia w pielęgnowaniu tradycji. Festiwal w całości poświęcony był polskiej twórczości ludowej.
Osiem grup z obydwu Samorządowych Przedszkoli zaprezentowało swoje umiejętności wokalne i taneczne. „W moim ogródeczku”, „Czerwone jabłuszko”, ,,Dobry dzionek Wam”, czy ,,Lipka”, m.in. takie utwory wykonywały dzieci podczas Festiwalu Piosenki Dziecięcej. To pierwsza odsłona takiego festiwalu.
Serdeczne podziękowania składamy gościom, którzy uświetnili swoją osobą naszą uroczystość. Dziękujemy za przybycie: Księdzu Rafałowi Chwałkowskiemu, Księdzu kmdr ppor. Tomaszowi Koczy, Krystynie Krasnoborskiej, Agnieszce Krukowskiej, Margaricie Stępniak, kpt. Rafałowi Ługiewiczowi, st. chor. Sebastianowi Erbetowskiemu, chor. Dariuszowi Wolińskiemu, mł. bryg. Pawłowi Mickiewiczowi, chor. Małgorzacie Niewiadomskiej, Danielowi Podolak oraz rodzinom występujących dzieci. Dziękujemy Panu Dyrektorowi WCK za udostępnienie sali widowiskowej, sprzętu nagłaśniającego oraz elementów dekoracji. Serdeczne podziękowania składamy także Pani Dyrektor i Pracownikom Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie za wypożyczenie pięknego rękodzieła do dekoracji.
Prezentowane piosenki i tańce z różnych regionów Polski przygotowały nauczycielki poszczególnych grup z obydwu Przedszkoli, za co serdecznie im dziękujemy. Podziękowania składamy również wszystkim pracownikom Przedszkoli za przygotowanie barwnych strojów, dekoracji oraz rekwizytów.
Dziękujemy dzieciom, że dostarczyły nam wszystkim wielu niezapomnianych i pięknych wrażeń. Życzymy dalszych sukcesów. Do zobaczenia w kolejnej edycji Festiwalu.Opracowały: Izabela Jachimek, Joanna Rojek
Grupa "Prosiaczki"
Grupa "Króliczki"
Grupa "Pajacyki"
Grupa "Koguciki"
Teatr "Fraszka" ze spektaklem "Przygody strusia"
Dzisiaj gościliśmy w przedszkolu aktorów Teatru Lalek "Fraszka", którzy zaprezentowali spektakl "Przygody Strusia". Pewien myśliwy przywiózł z afrykańskiej wyprawy strusie jajo... Z jego plecaka wykradają je Kot i Baran. Z jajka wykluwa się Struś, opiekuje się nim mały Kurczak, który bardzo chciał mieć braciszka. Złodziejaszki Kot i Baran uprowadzają jednak Strusia, aby sprzedać go do ZOO za znaczną sumę. Ich plan się jednak nie powiódł. Bajkowy morał mówi o przyjaźni i tolerancji. Struś, choć tak różny od Kurczaka jest akceptowany, darzony sympatią i przyjaźnią przez nowe otoczenie. Spektakl spotkał się z wielkim entuzjazmem naszych małych widzów!
Cymbalista Piotr Krupski w przedszkolu
"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię i uczucie."
W S ReymontDuże znaczenie w wychowaniu człowieka otwartego, świadomego, pewnie poruszającego się w świecie wartości ma przekaz dziedzictwa kulturowego od najmłodszych dni, a jeszcze lepiej, jak odbywa się to w bezpośrednim kontakcie.Korzystając z wielu możliwości, jakie daje nam Muzeum Kultury Ludowej, dzieci miały zaszczyt gościć twórcę ludowego, wnuka wybitnego cymbalisty Józefa Krupskiego, pana Piotra Krupskiego z Elbląga, który opowiedział przedszkolakom o swojej pasji, jaką jest gra na cymbałach. Pan Piotr przyniósł ze sobą instrument, opowiedział o historii jego powstania. Omówił budowę cymbałów, pokazał sposób wydobywania dźwięków i... zaprezentował pełne brzmienie tego, unikatowego już, instrumentu podczas wygrywania oberków, polek, walca i innych popularnych utworów. Dzieci bardzo żywiołowo reagowały, akompaniowały klaszcząc, tańczyły, a niektóre chętnie próbowały grać, na tym niezwykle pięknie brzmiącym instrumencie. Serdecznie dziękujemy za możliwość spotkania.
"Święto Wojsk Inżynieryjnych" - przedszkolaki z wizytą w 11 Mazurskim Pułku Artylerii
16 kwietnia przypada Święto Wojsk Inżynieryjnych, w związku z czym, dzieci z najstarszych grup w naszym przedszkolu, udały się z wizytą do 11 Mazurskiego Pułku Artylerii, gdzie odbyło się spotkanie z żołnierzami Kompanii Inżynieryjnej.
Pan por. Artur Szlachta, podczas prelekcji, przybliżył dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę sapera. Zwrócił także uwagę na fakt, iż na naszych terenach jest wyjątkowo dużo niewybuchów pochodzących z okresu II Wojny Światowej. Mocno podkreślił wagę przestrzegania zasad bezpieczeństwa, właściwego sposobu zachowania oraz informowania odpowiednich służb w przypadku napotkanego zagrożenia. Atrakcją dla przedszkolaków był pokaz sprzętu specjalistycznego. Ogromne zainteresowanie wzbudziły pojazdy, maszyny oraz urządzenia, jakimi posługuje się saper. Dzieci zwiedziły także Salę Tradycji. Spotkanie miało na celu ukazanie przedszkolakom, że współczesny saper to żołnierz, na którego zawsze można liczyć. Wyposażony w sprzęt specjalistyczny, doświadczony oraz będący zawsze w gotowości do działania, zarówno w czasie wojny i w czasie pokoju, w kraju, jak i poza jego granicami. Żołnierze Wojsk Inżynieryjnych niejednokrotnie niosą pomoc ludziom dotkniętym różnymi kataklizmami. Dzieci wraz z paniami złożyły podziękowania za ofiarność i gotowość niesienia pomocy społeczeństwu oraz życzyły powodzenia i sukcesów w pełnieniu dalszej służby. Dziękujemy Dowódcy 11 MPA panu płk dypl. Jackowi Wera, panom por. Arturowi Szlachta, st. chor. Markowi Grzyb, st. chor. Sebastianowi Erbetowskiemu i żołnierzom Kompanii Inżynieryjnej.
"Pogoń za Wielkanocnym Zającem" - wyjazd do Gwarka
Dzieci z grupy „Pajacyki” i grupy „Koguciki” wzięły udział w Pogoni za Wielkanocnym Zającem w Centrum Aktywnego Wypoczynku „Gwarek” w Pięknej Górze. Poznały tradycje i zwyczaje wielkanocne, aktywnie uczestniczyły w animacjach w świątecznym klimacie, który stworzyła wyjątkowa dekoracja. Pełne niezapomnianych wrażeń wróciły do przedszkola.
"Wiosenne zasiewy" - grupa "Koguciki"
Dzieci z grupy "Koguciki" pod kierunkiem Pani Lucynki, postanowiły wzbogacić kącik przyrody o nowe rośliny. Samodzielnie wsypywały ziemię do małych pojemników i wysiewały owies oraz rzeżuchę. Sadziły cebulę i ziemniaki.Gotowe umieszczały w kąciku przyrody i od tej pory pilnie obserwują, pielęgnują i dbają o swoje "ogródki"…
Archiwum Aktualności
BIERZEMY UDZIAŁ