• POMAGAMY KOTKOM

• Społeczność naszego przedszkola włączyła się w zbiórkę karmy i kocy na rzecz bezdomnych kotków na terenie Gminy Węgorzewo prowadzonej przez Stowarzyszenie "Kocia Przystań Węgorzewo". Dziś - 25.01.2024 r. przedszkolaki przekazały zebrane produkty i przedmioty prezes Stowarzyszenia pani Justynie Chrząszcz-Mleczko, która odwiedziła nasze przedszkole. Pani Justyna wyraziła wdzięczność i złożyła dzieciom serdeczne podziękowania.

• BAL KARNAWAŁOWY 2024

• "W karnawale, w karnawale dzieci bawią się wspaniale,
            W karnawale każdy chce tańczyć, śpiewać, bawić się."
             autor: Zbigniew Dmitroca

Tradycją naszego przedszkola jest kultywowanie zwyczaju karnawałowych zabaw, podczas których dzieci doświadczają przyjemności wcielania się w różne postacie oraz przyjemnych doznań wynikających z udziału we wspólnych zabawach i konkursach. Kolorowe stroje, wystrój sali i skoczna muzyka – w takiej atmosferze bawiły się dzieci ze wszystkich grup wiekowych 19 stycznia podczas Balu Karnawałowego w naszym przedszkolu. Bal rozpoczęła pani dyrektor Małgorzata Borejko, serdecznie witając i zapraszając do wspólnej zabawy wszystkich jego uczestników. Naszą wspólną wspaniałą zabawę prowadziła pani Grażynka Grzeszuk, zaś wyjątkową oprawę muzyczną zapewnił nam tata Franusia z grupy I pan Piotr Błaszko, któremu serdecznie dziękujemy. Podczas balu odbył się pokaz strojów karnawałowych – przedszkolaki z dumą prezentowały swoje bajeczne stroje. Były pląsy i tańce, zabawy integracyjne z nauczycielami w kole przy muzyce granej na żywo oraz wizyta Mikołaja, który podarował dzieciom prezenty. Przedszkolaki z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach. Wspólna zabawa przyniosła im wiele radości. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za przygotowanie pięknych strojów na bal. Wspomnienia z tego balu na długo pozostaną w naszej pamięci.

• "Bezpieczne ferie zimowe" - wizyta dzieci z grupy "Koguciki" w SP nr 2

• Ferie zimowe to dla dzieci wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegały one szczęśliwie, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Właśnie w tym celu 18 stycznia grupa "Koguciki" skorzystała z zaproszenia klas lll ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgorzewie i obejrzała w ich wykonaniu przedstawienie i prezentację pt. "Bezpieczne ferie zimowe". Aktorom i paniom Nauczycielkom, które przygotowały dzieci serdecznie dziękujemy. Po przedstawieniu odbyło się spotkanie z panem Leśnikiem, który zachęcił dzieci do dokarmiania zimą ptaków, czego miłym akcentem był prezent w postaci karmy dla ptaków w formie kul. Wszystkie dzieci obiecały, że pomogą ptakom przetrwać zimę!

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA - dzieci z grupy "Pajacyki"

• Babciuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego Święta
            Życzenia składają Wam Wasze wnuczęta.
            Zdrówka i szczęścia dnia każdego.
            Uśmiechu na ustach i wszystkiego najlepszego.

18.01.2024 r. grupę „Pajacyki” odwiedzili wspaniali Goście, a mianowicie ukochane Babcie i ukochani Dziadkowie. Z tej okazji Dzieci przygotowały specjalny program. Były tańce, wiersze i piosenki. Nie zabrakło również wspólnego tańca z Babcią i Dziadkiem. Na zakończenie dzieci wręczyły samodzielnie wykonane laurki i złożyły życzenia. Serdecznie dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie i jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego.

• Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w grupie dzieci „Króliczki”

• „Serduszko moje bije z radości,

bo mam przywitać zebranych tu gości.

Więc witam wszystkich miło, serdecznie

i kłaniam się grzecznie”

Na pewno wszystkie wnuczęta pamiętają o tym, jak wspaniale babcie i dziadkowie opowiadają bajki, śpiewają kołysanki, przytulają i pocieszają. Wdzięczne dzieci nie mogą zapomnieć o Ich Święcie i zapraszają do udziału w uroczystości z okazji Dnia Babci oraz Dziadka. Zarówno babcie, jak i dziadkowie licznie przybyli, by podziwiać swoje wnuczki, wnuków podczas wystepów artystycznych z okazji Ich święta. Wiersze, piosenki, pląsy przy muzyce, wspólne tańce, słodki poczęstunek, za który serdecznie dziękujemy Rodzicom, wszystko to spowodowało, iż nasi goście miło i w atmosferze pełnej radości, spędzili czas wraz ze swoimi wnuczętami.

• Dzień Babci i Dziadka - grupa "Prosiaczki"

• "Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia.
            Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia"

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z grupy "Prosiaczki" 17 stycznia gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.  Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola. Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tę uroczystość. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki zaprosiły Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA - dzieci z grupy "Koguciki"

• "TO SĄ ŻYCZENIA DLA BABCI I DZIADKA,

KTÓRE DZIŚ SKŁADA PRZEDSZKOLNA GROMADKA.

DZIŚ WNUCZEK I WNUCZKA ŻYCZEŃ ŚLĄ TYSIĄCE,

NIECH KAŻDEGO DNIA ŚWIECI DLA WAS SŁOŃCE..."

We wtorek 16.01.2024 r. gościliśmy w naszej grupie Babcie i Dziadków. Przedszkolaki zaprezentowały "Jasełka", recytowały wiersz oraz zaśpiewały i zagrały piosenkę dla kochanych Dziadków. Na zakończenie bardzo miłego spotkania wnuki wręczyły własnoręcznie wykonane laurki. Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym gościom za przybycie.