• Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - dzieci z grup "Koguciki" i "Pajacyki"

• Dla wszystkich Polaków majowe święto jest dniem szczególnym. 3 maja ustanowiono świętem narodowym – w dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. 2 maja świętem flagi państwowej. Godło, barwy narodowe oraz hymn państwowy symbolizują suwerenność państwa. Ochronę prawną tych symboli gwarantuje Konstytucja. Dzieci z grupy „Pajacyki’’ i „Koguciki’’ przygotowały akademię z tej okazji, recytując wiersze i śpiewając piosenki patriotyczne. W uroczystości uczestniczyli rodzice. Na zakończenie wszyscy obecni odśpiewali Hymn Państwowy.

• "Kwiat w barwach narodowych" - dzieci z grupy "Koguciki"

•    „Czerwień to miłość, biel serce czyste,

piękne są nasze barwy ojczyste”.

Przedszkolaki z grupy "Koguciki" z okazji zbliżających się Świąt Majowych – Dnia Flagi oraz Rocznicy Konstytucji 3 Maja wykonały kwiaty w barwach narodowych. Podczas zajęć dzieci utrwaliły wiedzę na temat symboli narodowych oraz przypomniały sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi.

• JUBILEUSZ 60-LECIA NASZEGO PRZEDSZKOLA

• 21 kwietnia 2023 r. o godz. 10.00 świętowaliśmy Jubileusz 60-lecia naszej placówkiUroczystość rozpoczęła pani Dyrektor - Małgorzata Borejko, witając serdecznie przybyłych gości. Następnie pani Dyrektor zaprosiła do obejrzenia prezentacji "Wczoraj i dziś... 60 lat historii 1962-2022" opracowanej przez nauczycielkę panią Danutę Milinkiewicz. W nawiązaniu do prezentacji, pani Dyrektor podkreśliła wagę doświadczenia i standardów naszych poprzedników i serdecznie podziękowała byłym pracownikom Przedszkola. W swoim przemówieniu, pani Dyrektor, wyraziła wdzięczność za wykonanie termomodernizacji i kompleksowego remontu naszego przedszkola oraz za okazaną pomoc i życzliwość wielu ludzi i instytucji. Pani Dyrektor podziękowała rodzicom naszych wychowanków, wszystkim nauczycielom i pracownikom za wkład w rozwój placówki. Na uroczystość przybyło wielu gości, którym składamy serdeczne podziękowania, za to, że uświetnili swoją obecnością naszą uroczystość i obdarowali dzieci prezentami z okazji Jubileuszu ich placówki. Dziękujemy za przybycie: panu Krzysztofowi Kołaszewskiemu - Burmistrzowi Węgorzewa, pani Lidii Czerniewicz - zastępcy Burmistrza Węgorzewa, pani Ewie Kraśniewskiej - dyrektor ZOEASiP w Węgorzewie, pani Izabeli Goleń - głównej księgowej ZOEASiP w Węgorzewie, pani Aleksandrze Kiełczewskiej - przewodniczącej Rady Miejskiej, radnym Gminy Węgorzewo: pani Halinie Hejka, panu Władysławowi Żerucha, panu Markowi Lipskiemu, pani Hercie Andrulonis - przewodniczącej Stowarzyszenia Niemieckiego Miasta i Rejonu Węgorzewa „Mamry”, pani Indze Sztabińskiej - dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Węgorzewie, panu Arkadiuszowi Faj - prezesowi Zarządu ZUK sp. z o.o. w Węgorzewie, pani Teresie Matejko - dyrektor Przedszkola nr 1 w Węgorzewie, pani Iwonie Bukowskiej - dyrektor Przedszkola Niepublicznego „Tygrysek” w Węgorzewie, pani Dorocie Jurkiewicz - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie, panu Cezaremu Tryk - dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgorzewie, pani Mariannie Putkowskiej - dyrektor Szkoły Podstawowej w Węgielsztynie, pani Marzenie Mokrzeckiej - dyrektor Szkoły Podstawowej w Perłach, pani Adrianie Pyszora - dyrektor Szkoły Podstawowej w Radziejach, panu Andrzejowi Raczkowskiemu - dyrektorowi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgorzewie, pani Katarzynie Subotowicz - dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Węgorzewie, pani Magdalenie Górniak - dyrektor Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewiepani Annie Karpińskiej z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Węgorzewie, pani mjr Magdalenie Piotrowskiej z 1 Brygady Artylerii w Węgorzewie, emerytowanym pracownikom naszego przedszkola: pani Teresie Białobrzeskiej, pani Danucie Tracewicz, pani Reginie Bianek, pani Halinie Łojko, pani Annie Hrudeń, pani Wiesławie Michalczewskiej, pani Irenie Dorożko – Molisak, Radzie Rodziców: pani Małgorzacie Składaniec, pani Renacie Kuć, pani Karolinie Szlachta, pani Dominice Prońskiej, panu Andrzejowi Kuć, panu Pawłowi Strachota, panu Tomaszowi Nikorowskiemu, pani Aurelii Zabłotnej z Biura Promocji UM w Węgorzewie. Kolejnym, bardzo ważnym punktem uroczystości, była część artystyczna w wykonaniu dzieci. Przedszkolaki w pięknych strojach, z odpowiednio dobranymi rekwizytami, zatańczyły poloneza, zaprezentowały wiersze, piosenki, układy taneczne, zaśpiewały nowy hymn naszego przedszkola "Spacerek z Uszatkiem", który powstał z okazji obchodzonego Jubileuszu. Autorem słów hymnu jest pan Marek Jachimek, muzyki pani Agnieszka Gruca, akompaniament pan Marek Wolański. Występy dzieci nagradzano gromkimi brawami i oceniono wielkim uznaniem. Serdecznie dziękujemy dzieciom ze wszystkich grup za piękny program artystyczny, za to, że dostarczyły wszystkim odbiorcom wielu wzruszeń i radości oraz, że po raz kolejny napełniły nas dumą. Następnie, po wygłoszeniu przemówienia, pani Dyrektor oddała głos panu Burmistrzowi i gościom, którzy złożyli serdeczne gratulacje i życzenia z okazji Jubileuszu. Dzisiejszy dzień pozostawił niezapomniane wrażenia. Serdeczna atmosfera, radość i życzliwość przybyłych gości, ich ciepłe słowa, pełne podziękowań i gratulacji, wspaniały program artystyczny w wykonaniu dzieci - to wszystko wzmocniło jeszcze bardziej motywację, do jeszcze lepszego wypełniania misji Przedszkola.