• "Opowieści znad jezior" - "O gęsiareczce Kasieni i cudownych listkach pani Jesieni" - baśniowa opowieść pani Danuty Podhorodeckiej wg tekstu L. Krzemienieckiej

• Gościliśmy dziś w przedszkolu panią Danusię Podhorodecką, która przyjechała do nas z inscenizacją utworu "O gęsiareczce Kasieni i cudownych listkach pani Jesieni" Lucyny Krzemienieckiej. Autorka baśniowej opowieści wprowadziła zebranych w atmosferę jesiennego lasu. Recytacja, śpiew, scenografia oraz zastosowane przez panią Danusię rekwizyty rozwijały fabułę jesiennej opowieści, stwarzając z właściwym sobie wdziękiem baśniowy nastrój. Dzieci dowiedziały się, że pani Jesień pomogła uczynnej, dobrej Kasieni odzyskać zagubione gąski i gęsiareczka mogła spokojnie wrócić do rodzinnego domu. Inscenizacja nauczyła naszych małych widzów, że należy pomagać innym oraz tego, że wyświadczone dobro zawsze do nas powraca. Po obejrzeniu przedstawienia dzieci podziękowały pani Danusi gromkimi brawami oraz wręczyły piękny jesienny bukiet. Serdecznie dziękujemy pani Danusi Podhorodeckiej za piękną baśniową opowieść, która wprowadziła dzieci w nastrój złotej jesieni. Dziękujemy za malowanie jesieni słowem.

• "JESIEŃ W KRAINIE KRÓLOWEJ JEZIOR" - WYJAZD GRUPY "KRÓLICZKI" DO KALU

• "Pani, tak to ja bym chciał mieszkać na polu…" - Nikoś z grupy "Króliczki"

27 września dzieci z grupy "Króliczki" udały się do Kalu na spotkanie z Królową Jezior. Tymczasem w autokarze pojawiła się Pani Danusia, która zabrała naszych podopiecznych na pole i dała im możliwość kopania i zbierania ziemniaków. Przedszkolaki pięknie się zaangażowały w działanie i szybko napełniły kosz, z którym udały się do Krainy Królowej Jezior. Królowa w jesiennej szacie spacerowała po swoim ogrodzie, wyczekując gości. Powitała ich śpiewem jesiennej piosenki i zaprosiła na opowieść o Kartoflanym Królu. Dzieci zainspirowane opowiadaniem, przystąpiły do stworzenia Kartoflanego Króla z samodzielnie zebranych ziemniaków oraz zgromadzonego materiału przyrodniczego. Atrakcją było spotkanie z kucykiem Celinką, możliwość krótkiej przejażdżki pod okiem hipoterapeuty. Ponadto przedszkolaki uczestniczyły w różnych zabawach, podczas których rozwijały potrzebę kreowania, nabywały umiejętności  w sposób twórczy. Działania dzieci w "stacjach" zabawowo-zadaniowych niewątpliwie sprzyjały także  nabywaniu kompetencji społecznych. Na zakończenie "Króliczki" degustowały pieczone ziemniaczki i delektowały się kompotem gruszkowym. Muzycznym korowodem udały się pod rozłożystą brzozę, by tam wsłuchać się w odgłosy jesieni, a następnie powędrowały nad jezioro, a wszelkie wspomnienia z Krainy Królowej Jezior zachowały w maleńkiej muszelce otrzymanej od królowej. Dziękujemy.

• "JESIEŃ W KRAINIE KRÓLOWEJ JEZIOR" - WYJAZD GRUPY "PAJACYKI" DO KALU

• Ten dzień był pełen niespodzianek i wrażeń - przejazd autobusem oraz mnóstwo zabaw i zadań do wykonania dla wszystkich uczestników. Gdy dojechaliśmy na miejsce - dzieci powitała "Królowa Jezior", która zaprosiła gości do swojego "Królestwa" i przedstawiła inscenizację baśni "Kartoflany Król". Po uważnym wysłuchaniu baśni dzieci odnajdywały woreczki z zadaniami. Po ich wykonaniu korowodem słowno-muzycznym "Wykopki" udaliśmy się na pole kopać i zbierać ziemniaki - poszukiwać "Kartoflanego Króla". Każdy pracował bardzo sumiennie, o czym świadczy ilość zebranych ziemniaków w wiaderkach. Po powrocie do ogrodu przystąpiliśmy do dalszych działań: łowienia rybek, strzelania z łuku, zabaw z piłką, lepienia babek błotnych i oczywiście przejażdżek kucykiem o imieniu Celinka. Na zakończenie degustowaliśmy pieczone ziemniaki. "Królowa Jezior" pożegnała się z nami, podarowując każdemu dziecku zaczarowaną muszelkę, która po przyłożeniu do uszka przywołuje krainę baśni. Serdecznie dziękujemy Pani Danusi Podhorodeckiej za wspaniały baśniowy dzień.

• "DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W KRAINIE KRÓLOWEJ JEZIOR" – GRUPA "KOGUCIKI"

• To był wspaniały dzień. Piękna, słoneczna pogoda i świeże powietrze. Znakomity czas na wykopki. Nasza grupa wyposażona w wiaderka i łopatki dzielnie poszukiwała na polu Kartoflanego Króla podczas kopania ziemniaków. Przedszkolaki wzięły udział w wielu zabawach przygotowanych przez Panią Danusię, która zaprosiła nas do swojego wspaniałego gospodarstwa w Kalu. Dzieci strzelały z łuku, gotowały pyszności w "kuchni błotnej", łowiły ryby, grały w gry zespołowe. Prawdziwą atrakcją była jazda na Celince – sympatycznym kucyku, pod okiem Pani Magdy – profesjonalnego hipoterapeuty. Przedszkolaki obejrzały inscenizację baśni "Kartoflany Król" oraz poczęstowały się przepysznym pieczonym ziemniakiem. Na pamiątkę otrzymały od Królowej Jezior zaczarowaną muszelkę, która ma moc przenoszenia do krainy baśni. Serdecznie dziękujemy Pani Danusi Podhorodeckiej za wspaniałą przygodę.

• WAŻNY GOŚĆ W NASZYM PRZEDSZKOLU Z OKAZJI WAŻNEGO ŚWIĘTA

• W przeddzień Dnia Przedszkolaka z okazji tego właśnie święta nasze przedszkole odwiedziła Zastępca Burmistrza Węgorzewa pani Lidia Czerniewicz. Pani Burmistrz złożyła dzieciom serdeczne życzenia, podarowała prezenty, opowiedziała o Cittaslow oraz zaprosiła do wspólnego świętowania Tygodnia i Niedzieli Cittaslow. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! 🧸❤️

• Na #dzieńkropki

• Dziś dzieci z grupy „Króliczki” przeniosły się w nieco inny świat- świat bez ekranu.

Wysłuchały opowiadania „Kropka i morze” autorstwa K. Zianiat.

Pięknie wykazały się wyobraźnią oraz uważnością.

W efekcie powstały ciekawe, barwne prace.