• REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA 2023/2024

• Szanowni Państwo!

Informujemy, iż w zakładce "Strefa Rodziców" zostało zamieszczone Zarządzenie Burmistrza Węgorzewa Nr 12/2023 z dnia 16 stycznia 2023 r., w sprawie określenia terminów postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów do klas pierwszych publicznej szkoły podstawowej oraz publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Węgorzewo.
            W podstronie "Zasady rekrutacji" zostały zamieszczone: informacja dotycząca naboru dzieci do Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka prowadzonego przez Gminę Węgorzewo oraz Harmonogram rekrutacji do publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Węgorzewo. W podstronie "Rekrutacja 2023/2024 - dokumenty do pobrania" zostały zamieszczone: wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola oraz oświadczenia.

• PODZIĘKOWANIA!

• Dyrektor, Pracownicy, Dzieci i Rodzice Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka w Węgorzewie składają serdeczne podziękowania Panu Burmistrzowi za wykonanie termomodernizacji i remontu naszej placówki. Dziękujemy, że możemy cieszyć się pięknymi, jasnymi i kolorowymi pomieszczeniami. Wykonany remont pozwoli nam na jeszcze lepszą realizację misji Przedszkola. Składamy też gorące podziękowania Dowódcy i Żołnierzom 1 Mazurskiej Brygady Artylerii w Węgorzewie za pomoc w przewiezieniu wyposażenia zarówno z Przedszkola do Szkoły Podstawowej nr 1, jak i z powrotem do nowo wyremontowanego budynku. Wasza pomoc i wsparcie były dla nas bezcenne w świetle wyzwania organizacyjnego, które przed nami stanęło. Serdecznie dziękujemy również Prezesowi Zarządu oraz Pracownikom Zakładu Usług Komunalnych w Węgorzewie za pomoc w przeprowadzce.

• Miło nam poinformować, iż Hania Słodkiewicz z grupy "Koguciki" została laureatką Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy pożarom"

• 27 stycznia 2023 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie nastąpiło rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy pożarom" na szczeblu powiatowym. Miło nam poinformować, iż Hania Słodkiewicz zajęła II miejsce w niniejszym Konkursie w kategorii dzieci w wieku przedszkolnym. Nagrody zostały rozdane w dniu 24.02.2023 r. o godz. 13.00 w sali świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych ochroną przeciwpożarową, działalnością straży pożarnych, w tym działań ratowniczo-gaśniczych, edukacją w zakresie ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwa i ekologii, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz propagowaniem pozytywnych postaw społecznych a także rozwoju indywidualnych uzdolnień plastycznych. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, do KP PSP w Węgorzewie wpłynęło 105 prac.  Jak podaje Komisja, trudnym zadaniem było wyłonienie zwycięskich prac. Rywalizacja miała miejsce w III kategoriach wiekowych.

• „Polska i jej symbole narodowe” - zajęcia o tematyce patriotycznej w grupie "Koguciki"

• 26 lutego 2023r. mija 96 rocznica ustanowienia Mazurka Dąbrowskiego polskim hymnem narodowym. Z tej okazji w grupie "Koguciki" przeprowadzono zajęcia o tematyce patriotycznej.  W czasie zajęć dzieci odśpiewały pełną wersję hymnu narodowego, poznały  sylwetki Józefa Wybickiego i Henryka Dąbrowskiego. Słuchały nagrania pierwotnej wersji mazura na unikalnej płycie przeznaczonej do stacjonarnej pozytywki gabinetowej, znajdującej się w zbiorach Narodowego Muzeum Techniki w Warszawie. Obejrzały film edukacyjny pt. "Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie".  Następnie dzieci brały udział w zabawach i zadaniach pod hasłem „Polska i jej symbole narodowe”. Przedszkolaki  rozwiązywały krzyżówkę, wskazywały flagę, godło, kontur naszej Ojczyzny, układały według kodu literowo-liczbowego flagę Polski.

• Upamiętniamy Dzień Hymnu Narodowego

• 26 lutego - Dzień Hymnu Narodowego. Właśnie 26 lutego 1927 roku – "Mazurek Dąbrowskiego" został oficjalnie polskim hymnem narodowym. W naszym przedszkolu upamiętniliśmy dziś Dzień Hymnu Narodowego. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych odśpiewały go wspólnie z zachowaniem należytej postawy. Podczas spotkania przypomnieliśmy i utrwaliliśmy wiedzę o polskich symbolach narodowych.

• "Lekcja Ciszy" - dzieci z grup "Koguciki" i "Pajacyki"

• Dzieci z grupy "Koguciki" oraz "Pajacyki" wzięły udział w "Lekcji Ciszy". Podczas wspólnych zabaw przedszkolaki dowiedziały się, jak bardzo nieprzyjemny i szkodliwy jest hałas, w jaki sposób należy sobie z nim radzić i jak się zachowywać, aby go uniknąć. Dzieci przekonały się, że zabawa w ciszy może być bardzo przyjemna, interesująca, wartościowa i przynosząca mnóstwo korzyści każdemu z nas. Podsumowaniem zajęć były "Ciszaki" – maleńkie stworki lubiące ciszę i porządek, które trafiły do rąk naszych dzielnych przedszkolaków. Każde dziecko obiecało swojemu nowemu przyjacielowi, że codziennie będzie się nim opiekowało i dbało, aby "Ciszaki" czuły się dobrze w naszych salach.

• "Kosmiczne kanapki" - zajęcia kulinarne w grupie "Króliczki" w Dniu Tosta

• Podczas dzisiejszych zajęć dzieci zapoznały się z wyglądem, przeznaczeniem i fynkcjonowaniem urządzeń do przygotowywania ciepłych kanapek: tostera i opiekacza do kanapek. Poznały ich bezpieczną obsługę. Przedszkolaki samodzielnie decydowały o dodatku na ciepłą kanapkę (miód, dżem, keczup, rzodkiewka). Dzieci ze smakiem zjadły przygotowane przez siebie kanapki.