• ZMIANA ADRESU E-MAIL

SZANOWNI PAŃSTWO!
            Informujemy, iż zmianie ulegają adresy e-mail naszej placówki.
            Nowy adres e-mail Przedszkola:

przedszkole@p2.wegorzewo.pl
            Nowy adres e-mail do odliczeń za nieobecność dzieci:
            intendent@p2.wegorzewo.pl
            Przypominamy nr telefonu do Przedszkola: (+87) 427-32-82
            oraz podajemy nowy, drugi nr telefonu do naszej placówki: 690-544-543
            Dotychczasowe adresy e-mail naszego Przedszkola ulegną wygaszeniu.

• Przypominamy zasady dokonywania odliczeń za nieobecność dziecka w przedszkolu

• Zasady dokonywania odliczeń należności za wyżywienie dziecka w przedszkolu, wynikające z tytułu zgłoszonych przez rodziców nieobecności.
            Przedstawiamy Państwu zasady, zgodnie z którymi odliczenia są dokonywane:

1. Nieobecność dziecka należy zgłosić drogą mailową na adres: intendent@p2.wegorzewo.pl  do godziny 11.00 w dniu poprzedzającym nieobecność dziecka. Wiąże się to z brakiem możliwości skorygowania zamówień na artykuły spożywcze w godzinach popołudniowych. Zamówienia składane są od poniedziałku do piątku, w związku z tym, jeśli przewidują Państwo nieobecność dziecka w poniedziałek, należy to zgłosić już w piątek (zgłoszenia wysyłane w piątek po południu oraz w weekend nie są uwzględniane do odpisu).
            2. Nieobecności dziecka zgłoszone w danym miesiącu, odliczane są w miesiącu następnym (np. nieobecności zgłoszone w marcu zostają odliczone w kwietniu itd.).

• WAŻNA INFORMACJA!

• Prosimy rodziców dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia do naszej placówki o złożenie do 04.04.2023 r. do godz. 14.00 do Dyrektora Przedszkola pisemnego potwierdzenia woli zapisu dziecka do przedszkola. Druk oświadczenia można pobrać w przedszkolu lub z naszej strony internetowej. Dokument znajduje się w zakładce "Strefa Rodziców", w podstronie "Potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola - dokument do pobrania".
            KLIK: POTWIERDZENIE WOLI
            ZAPISU DZIECKA DO PRZEDSZKOLA

• WYNIKI REKRUTACJI 2023/2024

• SZANOWNI PAŃSTWO!

Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z harmonogramem rekrutacji do publicznych przedszkoli Gminy Węgorzewo, odbyła się weryfikacja przez komisję rekrutacyjną zgłoszeń i wniosków o przyjęcie do przedszkola oraz dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydatów warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. Decyzją komisji, do przedszkola na rok szkolny 2023/2024 zostało zakwalifikowanych 26 dzieci.
            Listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do naszego przedszkola są dla Państwa udostępnione w przedszkolu.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ METEOROLOGII W GRUPIE "KOGUCIKI"

• 23 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Meteorologii. Z tej okazji w grupie "Koguciki" odbyło się spotkanie z panią meteorolog Natalią Stanecką - mamą Michałka. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną, dzięki której poznały poszczególne elementy pogody i wszystkie z nią związane zjawiska. Poznały wyposażenie stacji meteorologicznej i urządzenia służące do badania warunków atmosferycznych. Pani meteorolog zachęciła dzieci do obserwowania i analizowania pogody, jak również do eksperymentowania. Serdecznie dziękujemy Pani Natalii za piękną prezentację i profesjonalne przygotowanie.

• TEATRZYK KAMISHIBAI - dzieci z grupy "Prosiaczki"

• Z wielkim zaciekawieniem poznajemy technikę teatrzyku kamishibai oraz uważnie słuchamy baśni braci Grimm "Titelitury" czytanej techniką kamishibai przez panią Agnieszkę Krukowską z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Węgorzewie. Serdecznie dziękujemy.

• Wycieczka dzieci z grup "Pajacyki" i "Koguciki"

• W środę 22 marca dzieci z grupy "Pajacyki" oraz "Koguciki" odwiedziły Zagrodę Edukacyjną "Pszczelandia" w miejscowości Pastwiska. To była wspaniała przygoda z przesympatycznym zającem Elzą, który zabrał dzieci do niezwykłej krainy tradycji wielkanocnych. Przedszkolaki własnoręcznie wykonały świąteczny stroik oraz przepięknie ozdobiły pierniczki. Podczas wspólnej przygody dzieci obejrzały ciekawą bajkę o wyjątkowej misji wielkanocnych zajączków.

• 22 marca Światowy Dzień Wody - dzieci z grupy "Prosiaczki"

• Podejmowanie wszelkich działań dotyczących obchodów Światowego Dnia Wody ma na celu uświadomienie , jak wielki wpływ ma woda na życie ludzi, zwierząt i roślin na Ziemi. W tym dniu dzieci z grupy "Prosiaczki" poprzez zabawę, różnorodne działania, poznawały właściwości wody, jej różne stany. Na miarę swoich możliwości przyswoiły podstawowe wiadomości dotyczące tego drogocennego skarbu. Ze smakiem piły wodę. Ponadto celem zajęć było również rozbudzenie świadomości, iż należy dbać o czystość wody i ją oszczędzać. Na podstawie historyjki obrazkowej pt. "Wesoła Kropelka", przedszkolaki dowiedziały się, jak wygląda obieg wody w przyrodzie. Doskonaliły umiejętność spostrzegania, liczenia. Z wielką radością i zaangażowaniem uczestniczyły w zabawach z kropelką.

• "Pierwszy Dzień Wiosny" - zabawy w grupie "Pajacyki"

• W tym dniu dzieci poznały ludową tradycję obchodów Święta Wiosny - Marzannę i Gaik. Uczestniczyły w wiosennych zabawach z kwiatami, żabkami. Wzbogacały wiedzę o oznakach wiosennych, utrwalały nazwy pór roku oraz wykonały pracę plastyczną "Bocian i żaba". Było wesoło i kolorowo.

• "WITAJ WIOSNO" – zabawy w grupie "Króliczki"

• Pierwszy dzień wiosny w grupie "Króliczki" obfitował w wiele ciekawych do rozwiązania zadań związanych z wiosną. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, pokonywały tor przeszkód zamieniając się w bociany, żabki, motylki, bawiły się przy piosenkach o wiośnie. Po wysłuchaniu listu od Wiosny, mali artyści z ochotą przystąpili do ozdabiania Jej portretu. Motywację do działania wzmacniała przygotowana przez Nią niespodzianka dla dzieci. Pierwszy dzień wiosny był bardzo kolorowy i wesoły w naszej grupie.