Zbiórka prezentów dla dzieci i młodzieży z Domu Dziecka
Spotkanie z muzyką - "Przy wigilijnym stole"
30 listopada w naszym przedszkolu odbyło się kolejne spotkanie z muzyką pod tytułem „Przy wigilijnym stole”. Prowadzący i mali aktorzy zabrali nas w muzyczną podróż, podczas której mieliśmy okazję wysłuchać najpiękniejszych polskich kolęd. Przypomnieliśmy sobie tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Poza tradycyjnymi kolędami, zabrzmiały także pastorałki. Wyjątkowo zamiast quizu, na zakończenie spotkania, przedszkolaki śpiewały kolędy. Wiktoria, Maciek, Nataniel - Gratulujemy!
ZABAWY ANDRZEJKOWE - grupa "Koguciki"
- 7
ZABAWY ANDRZEJKOWE - grupa "Króliczki"
- 10
ZABAWY ANDRZEJKOWE - grupa "Pajacyki"
- 12
"Pożegnanie Jesieni" - dzieci z grupy "Króliczki" w przedstawieniu dla rodziców pt.: "O gęsiareczce Kasieni i cudownych listkach pani Jesieni"
W dniu 29 listopada dzieci z grupy "Króliczki" zaprezentowały się przed rodzicami w przedstawieniu "O gęsiareczce Kasieni i cudownych listkach pani Jesieni". Podczas spotkania nie zabrakło także piosenek i pląsów o tematyce jesiennej, co wzbogaciło występ dzieci i pozwoliło jeszcze przez chwilę cieszyć się złotą, możną panią Jesienią. Barwna, kolorowa Pani na pożegnanie obdarowała dzieci rumianymi jabłkami.
Otrzymaliśmy Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu" przyznawany przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty
Uroczystość wręczenia Certyfikatów "Szkoła Wierna Dziedzictwu", odbyła się 29 listopada 2018 r. w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Podczas uroczystości Certyfikaty wręczyli wicewojewoda Sławomir Sadowski oraz wicekurator Wojciech Cybulski. Dzisiejsza uroczystość to druga edycja Certyfikatu „Szkoła Wierna Dziedzictwu”. W roku szkolnym 2017/2018 o to miano pretendowało 187 przedszkoli, szkół publicznych i niepublicznych oraz placówek oświatowych wszystkich typów z terenu województwa warmińsko-mazurskiego. Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty przyznał tytuł 76 szkołom/placówkom. Certyfikat jest przyznawany na trzy lata (ważność utraci 31 grudnia 2021 r.). Działania, których się podjęliśmy służyły kształtowaniu tożsamości narodowej i upowszechnianiu wiedzy na temat polskiej historii, a także rozwijaniu kreatywnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i społecznych w aspekcie lokalnym i państwowym. Realizacja wytyczonych zadań przyczyniła się do poszukiwania przez nas nowych, skutecznych rozwiązań, podnoszących atrakcyjność i efektywność pracy naszego przedszkola w obszarze kształcenia i wychowania patriotycznego.
Pożegnanie Jesieni - grupa "Króliczki"
URODZINY MISIA USZATKA
Uśmiechnięte wszystkie minki, bo dziś mamy urodzinki!
Miś Uszatek tu króluje, dzieci łakociami częstuje.
Uroczystość jest wspaniała - tak wiwatuje gromadka cała!
Sto lat Misiu !!!30
Zdrowy deser - zajęcia kulinarne z mamą Dominiki - Panią Anetą Gajowniczek
Nie jest tajemnicą, że ulubionym smakiem większości dzieci jest smak słodki. Dlatego nie jest łatwo odmawiać nieustannie słodkości, ani sobie, ani naszym dzieciom. Można jednak słodycz uczynić zdrową i wartościową, dając jednocześnie najmłodszym radość delektowania się smakołykami. W jesienne deszczowe dni warto przyrządzić sobie coś pysznego, ale zarazem zdrowego do zjedzenia. Na taki pomysł wpadły dzieci z grupy "Koguciki", tym bardziej, że przez cały tydzień rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu. Dodatkowo w tym dniu obchodziliśmy Urodziny Misia Uszatka i pucharek zdrowego deseru podarowaliśmy naszemu ukochanemu jubilatowi w prezencie. Smakowity deser, który został wykonany bez dodawania grama cukru, przygotowaliśmy dzięki mamie Dominiki - Pani Anecie Gajowniczek, pracującej jako kucharz w Hotelu "Ognisty Ptak" w Ogonkach. Nasz pyszny deser składał się z musu bananowo-kakaowego, jogurtu naturalnego, musu truskawkowego, malinowego, brzoskwiniowego, suszonych owoców. Pani Aneta Gajowniczek zachęcała nas do przygotowywania takich deserków w domu. Dowiedzieliśmy się od naszego Gościa, że słodkie może być zdrowe. Pani Anetka pokazała nam, że spożywanie zdrowego posiłku może być przyjemnością oraz wspaniałą zabawą. Ponadto dzieci otrzymały od naszego eksperta kulinarnego opaski na rączki i długopisy z logo Hotelu "Ognisty Ptak". Serdecznie dziękujemy Pani Anecie za ciekawą i pyszną wizytę, za produkty podarowane nam do wykonania tego pysznego i efektownego wizualnie deseru.
Grupa "Pajacyki" - URODZINY MISIA USZATKA
- 16
Grupa "Króliczki" - URODZINY MISIA USZATKA
- 15
Grupa "Prosiaczki" - Urodziny Misia Uszatka
- 33
Ćwiczenia gimnastyczne w gr. "Koguciki"
"Gimnastyka - czas start" - zestaw ćwiczeń z wykorzystaniem sprzętu sportowego. Ruch jest bardzo ważnym elementem rozwoju dziecka. Zabawy i ćwiczenia w przedszkolu spełniają ważną rolę, ponieważ pozwalają na zachowanie prawidłowej postawy oraz wzmacniają odporność fizyczną dzieci. Poprzez zabawy i ćwiczenia ruchowe, przedszkolaki pokonują trudności oraz wzmacniają wiarę we własne możliwości. Ćwiczenia gimnastyczne, oprócz korzystnego wpływu na rozwój układu kostnego, mięśniowego, krążenia, oddechowego, dają dzieciom możliwości świetnej zabawy, a co najważniejsze uczą zasad zdrowego stylu życia. Dzieci aktywnie i chętnie uczestniczą w proponowanych formach ćwiczeń, wszystkie dzielnie wykonują zadania ruchowe i z niecierpliwością czekają na następne. Radości i zadowolenia nie ma końca.
Jesienne zabawy z deszczem - grupa "Prosiaczki"
"Wieje wiatr, pada deszcz. Ty się nudzisz i ja też.
Gdy się wspólnie naradzimy, coś na nudę wymyślimy.
Ty masz pomysł i ja też – nuda poszła sobie precz.
Deszcz nam nie przeszkadza wcale, już bawimy się wspaniale"
Na dworze zimny, deszczowy listopad, a w naszym przedszkolu dzieci z grupy „Prosiaczki” bawią się wspaniale. W minionym tygodniu maluszki miały wiele pomysłów i sposobów na nudę – grały na instrumentach perkusyjnych, tworząc „deszczową orkiestrę”, wykonały instrumentację do wiersza „Szary dzień” oraz układ ruchowy do piosenki „Hej pada deszczyk, pada” z użyciem różnych rekwizytów. Były wirującymi listkami na wietrze, „deszczykiem” padającym z ciemnej chmury, skakały przez kałuże. Przeniosły się również do deszczowej krainy, w której na podstawie słuchanej bajki „Królowa Dnia i Nocy”, poznały w jaki sposób powstaje szary kolor. Maluszki zwinnymi paluszkami w rytm deszczowej muzyki, mieszały farbę białą z czarną i malowały kartki, by w następnym dniu wykonać pracę plastyczną „Parasolka”. Ciekawym pomysłem na nudę, były kolorowe eksperymenty - czyli doświadczenia z wodą. Mali badacze obserwowali jak piankowa chmura robi się kolorowa i zaczyna z niej padać wielobarwny deszcz. Najwięcej emocji dostarczyła dzieciom zabawa badawcza „Burza w szklance”, do której wykorzystaliśmy musujące tabletki, olej i barwniki. Podczas minionego tygodnia, dzieci doskonaliły również umiejętności matematyczne – układały rytm wg wzoru: mała kropla – duża kropla, przeliczały i układały odpowiednią ilość kropel deszczu na parasolu. Wszystkie zabawy utwierdziły dzieci w przekonaniu, że nawet podczas szarugi jesiennej można być w dobrym nastroju – wystarczy mieć ciekawe pomysły oraz wspaniałe towarzystwo do zabawy.
"W KRAINIE ZDROWIA" - zajęcia w grupie "Koguciki"
"W KRAINIE ZDROWIA" - to cykl działań dotyczących zdrowego żywienia, które są wdrażane przez okres pobytu dziecka w przedszkolu. W grupie "Koguciki" - realizowany będzie projekt "Podróż do krainy pełnej zdrowia" organizowany przez Akademię Zdrowego Przedszkolaka. Chcemy zaszczepić u dzieci, rodziców i dziadków nawyk interesowania się tym, co jedzą, aby w sposób świadomy eliminować żywność dla nas niezdrową. Na dzisiejszych zajęciach przypomnieliśmy sobie, jaki jest układ produktów w tabeli "Piramida zdrowia". Segregowaliśmy produkty, które wpłyną na nasze zdrowie pozytywnie - do wagoników ze zdrową żywnością, jadących do "STACJI ZDROWIA". Był też wagonik, który wiózł produkty niezdrowe. Wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że były pasażerami pociągu, w tórym jechały zdrowe produkty.
"Moje miasto nocą" - zajęcia kółka plastycznego
W dniach 13 i 20 listopada 2018 r., kolejna grupa dzieci z grup "Pajacyki" i "Koguciki", uczestniczyła w zajęciach kółka plastycznego. Temat pracy brzmiał "Moje miasto nocą". Techniką, którą dzieci wykorzystywały, tworząc swoje prace - była wydrapywanka. Mali artyści mieli do dyspozycji czarne kartki papieru, z których za pomocą sprawnych ruchów ręki i wykałaczki powoli wyłaniały się kontury i zarysy miasta oraz jego mieszkańców. Technika pracy okazała się dla dzieci bardzo interesująca i ciekawa. Pozwoliła im przenieść się w świat gry kolorów i ich własnej wyobraźni.
Poznajemy urządzenia elektryczne - zabawy badawcze w grupie "Króliczki"
Celem zajęć było zapoznanie z wybranymi urządzeniami elektrycznymi wykorzystywanymi w gospodarstwie domowym. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że bardzo ważne jest zachowanie bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń elektrycznych. Poznały znaczenie tego rodzaju sprzętu w życiu człowieka. Punktem kulminacyjnym było sprawdzanie, jak działa odkurzacz i oczywiście odkurzanie wykładziny w sali.
Archiwum Aktualności
BIERZEMY UDZIAŁ