W dniu 21 maja "Koguciki" uczestniczyły w warsztatach plastycznych w Muzeum Kultury Ludowej. Celem zajęć było przygotowanie niespodzianki- kwiatka, który będzie podarunkiem dla rodziców. Przedszkolaki samodzielnie malowały drewnianego kwiatka farbami akrylowymi. Pracowały z wielkim zaangażowaniem. Powstały piękne prace, które z pewnością ucieszą każdą obdarowaną osobę.
Aktualności
"Koguciki" na warsztatach artystycznych w Muzeum Kultury Ludowej
"Pajacyki" na warsztatach artystycznych w Muzeum Kultury Ludowej
"Międzynarodowy Dzień Muzeów"
"Międzynarodowy Dzień Muzeów", coroczne święto obchodzone 18 maja. Z tej okazji dzieci z grupy "Króliczki" wybrały się do sąsiadującego z naszym przedszkolem Muzeum Kultury Ludowej. Przedszkolaki złożyły serdeczne podziękowania za wieloletnią współpracę i złożyły życzenia wszelkiej pomyślności i satysfakcji z wykonywanej pracy.
Europejski Dzień Bliźniąt
II Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej "Na ludową nutę"
II Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej "Na ludową nutę"
„Piękna nasza Polska cała!
Dana, dana, dana, dana,
Prędzej zginą rzeki, góry,
Niźli Polska i Mazury!”
Drugi doroczny Festiwal „Na ludową nutę” w wykonaniu dzieci ze wszystkich grup wiekowych z Przedszkoli Nr 1 i Nr 2 w Węgorzewie, odbył się 16 maja 2018 r. o 9.30 w Węgorzewskim Centrum Kultury przy pełnej widowni.
Organizatorami Festiwalu były Przedszkola Nr 1 im. Kubusia Puchatka i Nr 2 im. Misia Uszatka w Węgorzewie. Uroczystość rozpoczęły p. Teresa Matejko – dyrektor Przedszkola Nr 1 i p. Małgorzata Borejko – dyrektor Przedszkola Nr 2, które serdecznie przywitały zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas Dyrektor Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie p. Magdalena Górniak, Dyrektor Szpitala Psychiatrycznego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Węgorzewie p. Agnieszka Szałko wraz z Terapeutami i Pacjentami SPSPZOZ, Kierownik Powiatowego Domu Samopomocy w Węgorzewie p. Aneta Nawojczyk wraz z Pracownikami i Podopiecznymi PDS, Pracownik Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Węgorzewie p. Anna Bolik-Kun, p. Krystyna Werkowska-Downarowicz i p. Władysław Downarowicz z Zespołu Śpiewaczego „Zaciszuki” z Węgorzewa, rodzice i dziadkowie występujących dzieci, dzieci z klasy I ze SP Nr 1 wraz z wychowawczynią p. Ewą Kucharską.
Osobami koordynującymi i prowadzącymi uroczystość były panie Wiesława Słoboda z Przedszkola Nr 1 i Izabela Jachimek z Przedszkola Nr 2.
Nadrzędnym celem Festiwalu ,,Na ludową nutę” było rozwijanie poczucia przynależności narodowej i kulturowej u naszych wychowanków oraz ich współuczestniczenia w pielęgnowaniu tradycji. Festiwal poświęcony był polskiej twórczości ludowej, a w szczególności polskim tradycjom ludowym i kulturowym związanym z nadejściem wiosny.
Dziesięć grup z obydwu Przedszkoli, (6 grup z P-la Nr 1 oraz 4 grupy z P-la Nr 2), zaprezentowało swoje umiejętności wokalne i taneczne.
Przy sali wypełnionej po brzegi, zgromadzeni widzowie przenieśli się w piękny świat polskiej twórczości ludowej. Dzięki utworom wykonywanym przez dzieci, sięgnęli pamięcią do swego dzieciństwa. Usłyszeliśmy m.in. ,,Dobry dzionek Wam”, „Piekła baba chleb”, „Kokoszeczka”, „Zielony mosteczek”, „Wieziemy tu kogucika”.
Uwieńczeniem Festiwalu było wręczenie przez p. Małgorzatę Borejko i p. Teresę Matejko dyplomów i słodkich upominków każdej grupie dzieci.
Dziękujemy Dyrektorowi WCK p. Mirosławowi Błudzień za udostępnienie sali widowiskowej, sprzętu nagłaśniającego oraz elementów dekoracji.
Prezentowane piosenki i tańce z różnych regionów Polski przygotowały nauczycielki poszczególnych grup z obydwu Przedszkoli, za co serdecznie im dziękujemy. Podziękowania składamy również wszystkim pracownikom Przedszkoli za przygotowanie barwnych strojów, dekoracji oraz rekwizytów, a w szczególności dziękujemy p. Mariannie Wojsznis, p. Leonardzie Duckiej, p. Wiesławie Łapińskiej za uszycie strojów, p. Aldonie Balsewicz i p. Grażynie Adamczuk za wykonanie przepięknych postaci kobiety i mężczyzny w tradycyjnych strojach ludowych, które jako dekoracja sceny wspaniale oddawały charakter Festiwalu.
Dziękujemy wszystkim Gościom za to, że byli razem z nami. Dziękujemy dzieciom za muzyczną ucztę dla ducha, która z pewnością zapadnie na długo w pamięci wszystkim obecnym na Festiwalu. Życzymy małym artystom dalszych sukcesów. Do zobaczenia za rok!
Autor: Izabela Jachimek
"Nie ma śmieci - są zabawki" - rozstrzygnięcie konkursu przedszkolnego
Na konkurs wpłynęło 63 prace, które dzieci wykonały wraz z rodzicami z różnego rodzaju odpadów, nieużytków czy niepotrzebnych opakowań. Celem konkursu było: zachęcenie rodziców do wspólnej pracy z dzieckiem, wtórne wykorzystanie różnego rodzaju śmieci, rozwijanie wyobraźni i pomysłowości. Komisja przyznała następujące miejsca: I - Szymon Szymczyk, Roksana Kuszczak i Maja Pucyk, II -Lena Dzoć, Hania Jusis i Amelka Atkielska, III - Franek Sulej, Michał Stępniak, Błażej i Borys Szewiak, Hania Kluk, Kacper i Oliwier Szymczak. Reszta prac została przez komisję wyróżniona. Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody książkowe. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za wykonanie pięknych i pomysłowych prac.
Warsztaty ręcznego tworzenia mydła w grupie "Prosiaczki" i "Króliczki"
W poniedziałek 14.05.2018 r. gościliśmy w przedszkolu Panią Magdalenę Sowińską z Agencji Artystycznej "Invisible Man Studio", która przeprowadziła warsztaty ręcznego tworzenia mydła w grupach "Prosiaczki" i "Króliczki". Podczas warsztatów dzieci miały okazję zapoznać się z całym procesem powstawania kolorowych i pachnących mydełek. W praktycznej części tworzenia mydełka, przedszkolaki pod kierunkiem Pani prowadzącej, samodzielnie kroiły bazę myddlaną oraz dobierały kolor i zapach mydełka.Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem, aktywnie i kreatywnie uczestniczyły w warsztatach.
Mazurskie Warsztaty Komunalne „REKO – EKO” - w Spytkowie - grupie "Koguciki"
Śmieci to tak naprawdę cenne surowce, których życie wcale nie kończy się w koszu.
W dniu 10 maja dzieci z grupy "Koguciki" wyjechały do Mazurskiego Związku Międzygminnego - Gospodarki Odpadami w Spytkowie, gdzie miały okazję obserwacji, co się dzieje z odpadami, które tak łatwo trafiają do kosza. Na miejscu przedszkolaki otrzymały kamizelki ochronne i przeszły do zwiedzania zakładu. Miały możliwość obserwowania i wysłuchania informacji, jaka jest dalsza droga, przemiana. widziały stosy odpadów już posegregowanych, przeznaczonych do powtórnego przetworzenia. Następnie dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Utrwaliły informacje dotyczące segregacji śmieci, wiedzą już co znaczy recykling. Po poprawnie wykonanych zadaniach, dzieci samodzielnie przygotowały "zaczarowanego motyla". Przedszkolaki z upominkami wróciły do przedszkola.
"KOGUCIKI" biorą udział w Mazurskich Warsztatach Komunalnych „REKO – EKO” w Spytkowie
"Koguciki" z wizytą w Salonie Optycznym i sklepie rybnym
W dniu 11 maja dzieci z grupy "Koguciki" odwiedziły Salon Optyczny, w którym pracuje tata Franka. Przedszkolaki dowiedziały się, że Dzień Okulistów i Okulistyki został ustanowiony w rocznicę urodzin Ferdinnada Monoyer, który to opracował wykres poziomu ostrości wzroku. Dzieci w gabinecie lekarskim zobaczyły urządzenia, które służą do badania i leczenia wzroku. Następnie obserwowały jak pracuje tata Franka przy obróbce szkieł do oprawek. Dzieci zostały poinformowane o najczęstszych chorobach oczu i jak należy je chronić przed słońcem oraz jak należy badać wzrok, by w razie konieczności zareagować na ewantualne zmiany sprawności naszych oczu. Również w tym dniu dzieci odwiedziły miejsce pracy mamy i babci Marcina - sklep rybny i "Bar Mazurski". Tam oglądały różne gatunki ryb, dowiedziały się jak ważne są one w naszym jadłospisie. W barze dzieci zjadły słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy Rodzicom Franka i Marcina za zaproszenie!
Archiwum Aktualności
Nasze przedszkole otrzymało dyplom za udział w ogólnopolskiej akcji „BohaterOn w Twojej Szkole 2025”. Akcja miała na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
BIERZEMY UDZIAŁ