Wraz z nadejściem kalendarzowej wiosny, dzieci z grupy "Pajacyki" postanowiły założyć "zielony ogródek" na parapecie w swojej sali. Z wielkim zaangażowaniem napełniały doniczki ziemią. Posadziły w nich cebule, z których wyrośnie szczypiorek, posiały rzeżuchę, pietruszkę oraz kwiaty - aksamitki. Dzieci wiedzą, że aby roślinki rosły, potrzebne są woda i słońce, dlatego ustawiły doniczki na parapecie w nasłonecznionym miejscu i podlały je wodą. Teraz mali ogrodnicy będą dbać o swoje roślinki i obserwować ich wzrost.
Zielony ogródek w sali grupy "Pajacyki"
REKRUTACJA 2019/2020
Szanowni Państwo!
Informujemy, iż wymagane dokumenty dotyczące rekrutacji do naszego
przedszkola są wydawane w placówce przez Dyrektor przedszkola.
Dokumenty w wersji elektronicznej są do pobrania od 5 marca 2019 r.
na stronie internetowej w zakładce "Strefa Rodziców",
w podstronie "Rekrutacja - dokumenty do pobrania".
III Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski "OJCZYZNA W WIOSENNEJ SZACIE"
W Węgorzewskim Centrum Kultury 21.03.2019 r., w Międzynarodowym Dniu Poezji i pierwszym dniu kalendarzowej wiosny – odbył się III Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski "OJCZYZNA W WIOSENNEJ SZACIE". Organizatorami konkursu były Przedszkola nr 1 im. Kubusia Puchatka i nr 2 im. Misia Uszatka w Węgorzewie, koordynatorami: Joanna Rojek z Przedszkola nr 1 i Izabela Jachimek z Przedszkola nr 2. Uroczystość prowadziły: Małgorzata Borejko – dyrektor Przedszkola nr 2 i Teresa Matejko – dyrektor Przedszkola nr 1. Konkurs przeznaczony był dla dzieci 5-6-letnich, będących wychowankami wyżej wymienionych placówek. W konkursie udział wzięło 25 dzieci. Celami nadrzędnymi konkursu było kształtowanie więzi z językiem ojczystym, upowszechnianie wiedzy na temat polskiej poezji, a także walorów przyrodniczych i krajobrazowych naszego kraju, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze, rozwijanie kreatywnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i społecznych, wdrażanie do działań rodziców, jako przedstawicieli środowiska lokalnego. Dzieci recytowały wybrane przez siebie wiersze, wspomagając się rekwizytami, mimiką, gestem scenicznym, odpowiednią modulacją głosu, elementem ruchu, strojem. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci, ich strojów i rekwizytów, które dopełniły recytację oraz podniosły atrakcyjność występów. Występy dzieci oceniała Komisja Konkursowa w składzie: Marta Hołoweńko – Przedstawiciel Rady Rodziców Przedszkola nr 2, Angelika Ruszczyk – Przedstawiciel Rady Rodziców Przedszkola nr 1, Izabela Jachimek – logopeda Przedszkola nr 2. W przerwie zaplanowanej na obrady jury, wystąpiły dzieci 4-letnie z grupy „Króliczki”, 5-letnie z grupy „Tygryski” z Przedszkola nr 1 oraz dzieci 5-6-letnie z grupy „Pajacyki” z Przedszkola nr 2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzieciom za ciekawe interpretacje wierszy polskich autorów, za wytrwałość w ich pamięciowym opanowaniu oraz za odwagę, jaką mali artyści wykazali występując przed publicznością. Poziom prezentowanych wierszy był bardzo wysoki.
Komisja wyłoniła zwycięzców konkursu, którzy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Martynka Kuprewicz – Przedszkole im. Kubusia Puchatka
II miejsce – Weronika Noga – Przedszkole im. Misia Uszatka
III miejsce – Olaf Radziwoniuk – Przedszkole im. Kubusia Puchatka
Wyróżnienia otrzymali:
Hania Kluk – Przedszkole im. Misia Uszatka, Nadia Kawka – Przedszkole im. Kubusia Puchatka, Paulinka Stępniak – Przedszkole im. Misia Uszatka, Bartek Adamejtis – Przedszkole im. Kubusia Puchatka.
Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie.
Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka: Michał Wolski, Wiktoria Karpińska, Lena Nawojczyk, Antosia Wysocka, Maciuś Koczara, Amelia Rembisz, Marta Pietrasz, Maciuś Baluta, Lena Stankiewicz.
Przedszkole nr 2 im. Misia Uszatka: Michał Serkis, Antoś Sulej, Hania Grzeszuk, Antosia Traczyk, Basia Brzezińska, Wiktoria Iwaniuch, Krzyś Rusinek, Mikołaj Bartoszewicz-Czupryna, Orest Przeborowski-Skowron.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w realizację III Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego.
Święto Wiosny w przedszkolu
W tym roku astronomiczna wiosna zaczyna się 20 marca, dlatego dzieci w naszym przedszkolu dziś przywitały WIOSNĘ - najpiękniejszą porę roku. Z tej okazji wszyscy przyszli dziś do przedszkola ubrani na zielono. Przedszkolaki z grupy "Koguciki" wykonały MARZANNĘ - symbol zimy, a dzieci z grupy "Pajacyki" - GAICZEK - symbol wiosny. Najmłodsze grupy "Prosiaczki" i "Króliczki" obejrzały teatrzyk z wykorzystaniem sylwet - "O WIOŚNIE W LESIE I WIEWIÓRKI WAŻNYM INTERESIE" - L. Krzemienieckiej. Śpiewały piosenki, odgadywały zagadki słuchowe (odgłosy wiosny) i obrazkowe (zwiastuny wiosny). Były też pląsy o tematyce wiosennej. Następnie wszystkie grupy spotkały się w sali "Kogucików", gdzie wspólnie pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. Dzieci dowiedziały się o ludowym obrzędzie topienia MARZANNY i powrotu z GAIKIEM. Przywitaliśmy WIOSNĘ w "kwiecistej" sukience, w rolę której wcieliła się Hania Kluk z grupy "Pajacyki". Wspólnie z Panią Wiosną śpiewaliśmy i bawiliśmy się m.in. w "Zielony jak...?" przy wiosennych piosenkach: "Powitanie wiosny", "Wiosenny marsz", "Deszczyk pada", "My są żabki", "Zielona żaba".
I etap Konkursu Recytatorskiego "OJCZYZNA W WIOSENNEJ SZACIE"
W naszym przedszkolu 18.03.2019 r. odbył się konkurs recytatorski kwalifikujący dzieci do III Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego "OJCZYZNA W WIOSENNEJ SZACIE". Konkurs odbył się w formie uroczystości kształtującej więzi z językiem ojczystym, popularyzującej polską poezję dla dzieci, rozwijającej zdolności recytatorskie i wzmacniającej emocjonalnie dzieci podczas występów na forum. Mali artyści wykazali się umiejętnościami recytatorskimi i aktorskimi. Dzieci recytowały polską poezję, prezentując przygotowany strój, pomocne rekwizyty, w zamierzony sposób stosowały gest sceniczny i element ruchu. W przepięknej scenografii, którą zaprojektowały i wykonały panie Aldona Balsewicz i Grażyna Adamczuk, wszyscy wspaniale wystąpili przed zgromadzoną publicznością i jury. W konkursie wzięło udział 13 dzieci 5-6-letnich: Grupa "Króliczki": Paulinka Stępniak, Antoś Sulej, Michałek Serkis. Grupa "Pajacyki": Wiktoria Iwaniuch, Basia Brzezińska, Hania Kluk, Hania Grzeszuk, Antosia Traczyk, Błażej Szewiak, Krzyś Rusinek. Grupa "Koguciki": Weronika Noga, Mikołaj Bartoszewicz-Czupryna, Orest Przeborowski-Skowron. Komisja konkursowa w składzie: pani Marta Hołoweńko - przedstawiciel Rady Rodziców, pani Małgorzata Borejko - dyrektor przedszkola oraz pani Izabela Jachimek - logopeda, zakwalifikowała do II etapu konkursu wszystkich uczestników dzisiejszej uroczystości. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, książki i notesy z długopisem za udział w konkursie. Konkurs finałowy odbędzie się 21 marca 2019 r. o godz. 9:30 w Węgorzewskim Centrum Kultury.
Zajęcia z cyklu "Kubusiowi Przyjaciele Natury" - Scenariusz nr 2 - DBAM O AKTYWNOŚĆ FIZYCZNĄ - grupa "Koguciki"
Celem zajęcia były następujące zagadnienia: - co to znaczy dbanie o aktywność fizyczną, - dlaczego warto się ruszać, - jakie są formy i dyscypliny sportu, - jak łączyć elementy ruchu w układy ćwiczeń. Na początku zajęć dzieci bawiły się w pokazywanie i naśladowanie (dzieci podawały przykłady aktywności ruchowych i aktywnego spędzania czasu, po czym naśladowały ruchy prezentowane przez chętne dzieci). Kolejnym działaniem była zabawa plastyczna w kartach pracy, podczas której dzieci wybierały spośród pokazanych ikonek 6 ćwiczeń. W ten sposób powstały koła ćwiczeń, będące unikalnym układem każdego dziecka. Następnie dzieci "testowały" swoje zestawy ćwiczeń - ustalając liczbę powtórzeń całego układu. Po czym wykonywały swój układ ćwiczeń, tyle razy, ile określiły podczas pracy przy stołach. Po skończonych ćwiczeniach, dzieci wsłuchiwały się w swój organizm, obserwując swoje ciało, swój oddech, bicie serca. Podczas następnego zadania, dzieci poznawały różnorodne dyscypliny sportowe i po wylosowaniu prezentowały je gestem dla całej grupy. Pozostałe dzieci odgadywały nazwę dyscypliny. Po zakończonej zabawie nastąpiło podsumowanie. Dzieci podawały przykłady różnych dyscyplin sportowych, indywidualnych i grupowych, wymieniały to, co jest potrzebne do trenowania danej dyscypliny. Zwracając szczególną uwagę, że w sporcie liczy się współpraca i dobra zabawa, a nie wygrana za wszelką cenę. Na zakończenie otrzymały kolejny stempel za wykonanie zadania w Kartach Sprawności "Kubusiowego Przyjaciela Natury" i otrzymały nowe zadanie.
16
"Co kryje w sobie las" - zajęcia w grupie "Koguciki"
- 24
Dzieci z grup "Pajacyki" i "Koguciki" z wizytą w Szkole Podstawowej Nr 2 w Węgorzewie w ramach Dni Otwartych
W czwartek 14 marca dzieci z grup "Koguciki" i "Pajacyki" odwiedziły Szkołę Podstawową Nr 2 im. J. Korczaka w Węgorzewie. Celem naszej wizyty było bliższe poznanie placówki, do której dzieci będą uczęszczały po zakończeniu edukacji przedszkolnej. Nasi podopieczni zostali bardzo ciepło powitani przez zastępcę dyrektora szkoły panią Bożenę Aleksandrowicz. Na sali gimnastycznej przedszkolaki obejrzały program artystyczny przygotowany przez uczniów klas I i III. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały starszych kolegów i koleżanki podczas przedstawienia pt.: "Lampa Alladyna" oraz tańca "Laleczka z porcelany". Odwiedziły także salę gimnastyczną, na której miały możliwość uczestniczyć w zabawach. Duże zainteresowanie wzbudził także sprzęt sportowy dostępny na sali. Ponadto przedszkolaki uczestniczyły w lekcji prowadzonej w klasie II. Z wielkim zaangażowaniem wykonywały zadania na tablicy multimedialnej. Dzieci poznały panie nauczycielki, które od września, jako wychowawczynie klas pierwszych, obejmą je swoją opieką. Przyszli uczniowe dowiedzieli się na jakich zajęciach pozalekcyjnych będą mogli rowijać, pielęgnować, a może odkrywać swoje zainteresowania i talenty. Na zakończenie wszyscy otrzymali upominki - długopisy. Był to dobrze spędzony czas, dzieci pod wielkim wrażeniem wróciły do przedszkola. Dziękujemy nauczycielom i dyrekcji za zaproszenie i możliwość zwiedzania szkoły.
"Mieszkańcy lasu" - zajęcia w grupie "Prosiaczki"
Dzieci z grupy "Prosiaczki" uczestniczyły w zajęciach, gdzie tematem przewodnim był las i jego mieszkańcy. Przedszkolaki poprzez zabawy ruchowe - naśladowcze, piosenki, zagadki słuchowe, ilustracje, zdjęcia, miały możliwość utrwalenia zdobytych wiadomości na temat zwierząt, jak również roślin będących nieodłącznym elementem leśnego krajobrazu. Przedszkolaki zainspirowane odgłosami lasu, na zakończenie zajęcia, ulepiły z plasteliny kolorowe ptaki oraz zaśpiewały piosenkę "Rozśpiewany las".
CERTYFIKAT MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"
We wrześniu tego roku dzieci naszego przedszkola wraz z wychowawcami poszczególnych grup przystąpiły do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała", którego honorowy patronat objęło między innymi Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacyjne Bliżej Przedszkola oraz Wydawnictwo Edukacyjne MAC, a autorem projektu była Pani Ludmiła Fabiszewska. Projekt był nierozerwalnie związany ze 100-letnią rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Głównym celem projektu było kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci i młodzieży uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje rodzime, oraz kształtowanie poczucia tożsamości narodowej i dumy z bycia Polakiem.
Działania, jakie zostały podjęte w związku z 100 rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości, zaowocowały przyznaniem naszej placówce certyfikatu.
Udział w projekcie był wielką radością, ale zarazem dużym wyzwaniem. Przedszkole aby uzyskać certyfikat musiało zrealizować 11 zadań z 20. Udało nam się wykonać 13. Sprawozdanie z realizacji projektu umieszczono na stronie czasopisma „Bliżej Przedszkola”.
Sprawozdanie z realizacji projektu
"Afrykańskie safari" - zabawy utrwalające wiadomości o zwierzętach egzotycznych - dzieci z grup "Prosiaczki" i "Króliczki"
W ramach realizacji tematu kompleksowego "Zwierzęta dżungli i sawanny" dzieci z grup "Prosiaczki" i "Króliczki" uczestniczyły w zajęciach zintegrowanych, gdzie poprzez podejmowanie różnych aktywności, utrwaliły wiadomości na temat dzikich zwierząt zamieszkujących Afrykę. Przedszkolaki powitały się słowami "Jambo", "Habari" (powitanie-echo) zaczerpnięte z afrykańskiej piosenki. Słuchały "Bajki o Murzynku, który chciał zobaczyć lwa" (muzyka ciała, gestodźwięki, ćwiczenia artykulacyjne). Rozwiązywały zagadki obrazkowe i słuchowe. Poznawały ciekawostki z życia zwierząt egzotycznych, które były dopełnieniem tego, co dzieci już wiedzą. Miały okazję posłuchać brzmienia oryginalnych instrumentów. Podejmowały próby grania między innymi na bębnie, w zabawie "Echo bębniarskie" oraz innych. Śpiewały piosenkę "Dżungla" i tworzyły akompaniament do refrenu. Grały na bębenkach i grzechotkach do muzyki afrykańskiej. Nie zabrakło też afrykańskiego tańca, co sprawiało dzieciom wiele radości. Podczas pracy w zespołach, przedszkolaki kolorowały sylwety zebry, słonia i żyrafy, wykorzystując przy tym różne rodzaje kredek. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.
"Zaczarowane skrzypce" - audycja muzyczna Agencji Artystycznej "Pozytywka" z Olsztyna
W naszym przedszkolu odbyło się dziś kolejne wspaniałe spotkanie z muzykami z Agencji Artystycznej "Pozytywka" z Olsztyna. Tytuł dzisiejszej audycji - "Zaczarowane skrzypce". Dzieci poznały wygląd, budowę i brzmienie skrzypiec. Tradycyjnie uczestniczyły w aranżowanych zajęciach i słuchały przepięknych utworów muzycznych. Odbył się również konkurs wiedzy o dzisiejszym temacie przewodnim.
Dzień Kobiet - grupa "Koguciki"
"Dzień Kobiet! Dzień Kobiet!
Niech każdy się dowie,
że dzisiaj święto dziewczynek!
8 marca - obchodzimy Dzień Kobiet. W tym szczególnym dniu chłopcy z grupy "Koguciki" zaśpiewali "100 - lat" paniom i koleżankom z grupy. Ponadto dziewczynki otrzymały kwiatki-laurki ze słodką niespodzianką, wykonane własnoręcznie przez kolegów. Pawełek Procajło obdarował panie i wszystkie koleżanki przepięknymi różyczkami. Bardzo dziękujemy chłopcom i rodzicom za pamięć.
Dzień Kobiet w grupie "Pajacyki"
"Marzec pięknie się wystroił, w kole między dziećmi stoi.
I gromadkę uśmiechniętą pyta: Jakie dzisiaj święto?
Zapamiętajcie sobie - dzisiaj właśnie jest Dzień Kobiet!"
Z okazji Dnia Kobiet, chłopcy z grupy "Pajacyki" przygotowali dziewczynkom i paniom niespodzianki. Były własnoręcznie wykonane laurki, życzenia, uśmiechy i słodkie upominki. Krzyś Rusinek wręczył każdej koleżance z grupy upominek "długopis-uśmiechniętą buźkę" oraz wszystkim paniom w przedszkolu zaprojektowany przez swoją mamę szyty kwiatuszek - tulipan. Adaś Brożewicz obdarował panie oraz wszystkie dziewczynki z grupy własnoręcznie wykonanymi kwiatkami. Słodkościami poczęstowali wszystkie panie w przedszkolu oraz koleżanki z grupy Mateuszek Wysocki, Błażej Szewiak i Adaś Brożewicz. Bardzo dziękujemy chłopcom i rodzicom za pamięć.
CERTYFIKAT AKADEMII ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA
Nasze przedszkole przystąpiło do Ogólnopolskiego Programu Akademii Zdrowego Przedszkolaka promującego zdrowy styl życia i aktywność ruchową. W ramach XXIV akcji pod hasłem „Podróż do krainy pełnej zdrowia”, otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający nasze zaangażowanie. Przedszkolacy korzystali z pełnej gamy scenariuszy stworzonych przez organizatorów, dzięki którym można było wytłumaczyć im, że przestrzeganie zasad zdrowego żywienia, regularna aktywność ruchowa i dbanie o higienę osobistą, buduje odporność organizmu. Wszystkim zajęciom towarzyszyli bohaterowie naszych bajek, czyli Zwierzątka ze Zdrowego Zakątka - Raptuś, Wieprzuś, Ociupinka i Pani Róża. Koordynatorem realizacji akcji była pani Krystyna Kalich.
Europejski Dzień Logopedy - grupy "Prosiaczki" i "Króliczki"
"KOMUNIKACJA JEST NAJWAŻNIEJSZA - KLUCZEM DO NIEJ JEST TERAPIA MOWY I JĘZYKA!"
"Wymawiaj słowa bardzo starannie...
Z wielkim zapałem ruszaj ustami i razem ze mną ciesz się słowami!"
Małgorzata Strzałkowska
6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Dzień Terapeutów Mowy i Języka - EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY. Celem tego corocznego wydarzenia jest podniesienie świadomości w zakresie komunikacji językowej oraz roli terapeutów mowy - logopedów. Tematem na rok 2019 jest ASD - autystyczne zaburzenie spektrum: "Autyzm - porozumiewanie się łączy fragmenty w całość". Zajęcia rozpoczęły się wspólnym zaśpiewaniem przez wszystkie dzieci krótkiej piosenki - powitanki "Oto palec mój malutki" na melodię "Panie Janie". Piosenkę-powitankę zaśpiewała pani Agnieszka Gruca, wprowadzając jej melodię i tekst. Następnie wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy ją kilka razy. W dalszej części zajęć uczestnicy spotkania wzięli udział w zabawie oddechowej z wykorzystaniem kolorowych piórek oraz w zabawie logorytmicznej "Maszerują dzieci w koło". Kolejno odbyła się rozmowa kierowana wokół tematu przewodniego. Przedszkolaki wspólnie z logopedą wyjaśniały pojęcia terapeuta mowy/logopeda, komunikacja, terapia logopedyczna oraz wykonywały wybrane ćwiczenia usprawniające narządy mowy. Do tego celu posłużył Logopedyczny Program Multimedialny Young Digital Planet. Dziękuję wszystkim dzieciom oraz paniom nauczycielkom za wspaniałe, wspólne zajęcia, za pamięć o dzisiejszym dniu, za piękne kwiaty i serdeczne życzenia z tej okazji. Wszystkim logopedom składam w imieniu swoim i całej społeczności naszego przedszkola najserdeczniejsze życzenia wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym, powodów do radości każdego dnia oraz niewyczerpanych pokładów optymizmu, energii i kreatywnych pomysłów.
Europejski Dzień Logopedy - grupy "Pajacyki" i "Koguciki"
"Wymawiaj słowa bardzo starannie...
Z wielkim zapałem ruszaj ustami
I razem ze mną ciesz się słowami!"
Małgorzata Strzałkowska
"KOMUNIKACJA JEST NAJWAŻNIEJSZA - KLUCZEM DO NIEJ JEST TERAPIA MOWY I JĘZYKA!" 6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Dzień Terapeutów Mowy i Języka - EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY. Celem tego corocznego wydarzenia jest podniesienie świadomości w zakresie komunikacji językowej oraz roli terapeutów mowy - logopedów. Tematem na rok 2019 jest ASD - autystyczne zaburzenie spektrum: "Autyzm - porozumiewanie się łączy fragmenty w całość". Zajęcia rozpoczęły się rozmową kierowaną na temat tematu przewodniego. Przedszkolaki wspólnie z logopedą wyjaśniały pojęcia terapeuta mowy/logopeda, komunikacja, terapia logopedyczna oraz wykonywały wybrane ćwiczenia usprawniające narządy mowy. Do tego celu posłużył Logopedyczny Program Multimedialny Young Digital Planet. Następnie uczestnicy zajęć wzięli udział w zabawie oddechowej z wykorzystaniem kolorowych piórek oraz zabawie logorytmicznej "Maszerują dzieci w koło". Dziękuję wszystkim dzieciom oraz paniom nauczycielkom za wspaniałe, wspólne zajęcia, za pamięć o dzisiejszym dniu, za piękne kwiaty i serdeczne życzenia z tej okazji. Wszystkim logopedom składam w imieniu swoim i całej społeczności naszego przedszkola najserdeczniejsze życzenia wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym, powodów do radości każdego dnia oraz niewyczerpanych pokładów optymizmu, energii i kreatywnych pomysłów.
Zajęcia kółka plastycznego - "ZACZAROWANE ZOO"
W dniach 27 lutego i 5 marca 2019 r., swój udział w zajęciach kółka plastycznego rozpoczęły dzieci z grupy młodszej "Króliczki". Pierwszym zadaniem dzieci było przedstawienie "Zaczarowanego ZOO" przy użyciu kolorowych skrawków kartek i kredek pastelowych. Natychmiast w ruch poszły nożyczki i pastele, przy użyciu których zaczęli pojawiać się pierwsi mieszkańcy ZOO: słonie, żyrafy, lwy, a nawet dinozaury i inne zaczarowane gatunki. ZOO powstało w zawrotnym tempie, ukazując przedziwne gatunki zwierząt, które i my możemy zobaczyć oglądając przygotowaną wystawę.
KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY - Scenariusz nr 1 - Dbamy o rośliny i zwierzęta, nawet te najmniejsze - grupa "Koguciki"
4 marca w grupie "Koguciki" rozpoczęto realizację Programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury" - " Dbamy o rośliny i zwierzęta, nawet te najmniejsze". Miś Kubuś skierował list do przedszkolaków. Zwrócił w nim uwagę na to, czym jest przyroda i jak bardzo istotne jest dbanie o nią. Zaprosił uczestników programu do realizacji zadań przyrodniczych, które przygotował. Przedszkolaki z zapałem zabrały się do pracy. Podczas pierwszych zajęć dzieci starały się wyjaśnić, co to jest natura, dorysowywały elementy do jałowego krajobrazu, proponowały, jak można dbać o zwierzęta, rośliny, a na zakończenie każde dziecko otrzymało "Kartę Sprawności Kubusiowego Przyjaciela Natury", a także zadania do wykonania w domu.
Archiwum Aktualności
Nasze przedszkole otrzymało dyplom za udział w ogólnopolskiej akcji „BohaterOn w Twojej Szkole 2025”. Akcja miała na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
BIERZEMY UDZIAŁ