• Wizyta Księdza Biskupa Jerzego Mazura Biskupa Ełckiego w naszym przedszkolu

          • 27 lutego 2024 r. mieliśmy zaszczyt gościć Księdza Biskupa Jerzego Mazura Biskupa Ełckiego oraz Księdza Proboszcza Stanisława Pajestkę i Księdza Kapelana Jego Ekscelencji. Pani dyrektor Małgorzata Borejko przywitała Gości, a następnie mogliśmy obejrzeć występ dzieci z najstarszej grupy przygotowany przez panią katechetkę Annę Mordaszewską. Po części artystycznej Ksiądz Biskup modlił się i rozmawiał z dziećmi. Na zakończenie spotkania udzielił błogosławieństwa całej społeczności przedszkolnej oraz podarował dzieciom obrazki religijne. 

          • „DZIEŃ DINOZAURA”- dzieci z grupy „Króliczki”

          • "Dinozaury to takie stworzenia, których już od dawna na świecie nie ma.

            Niektóre były duże, wielkości wieżowca, a inne małe, na przykład jak owca.

            Drapieżny tyranozaur był groźny szalenie, jego się bało każde stworzenie.

            Jak szedł, to wokół ziemia drżała, siał pośród zwierząt strachu bez mała."

          • "DZIEŃ DINOZAURA" W GRUPIE "KOGUCIKI"

          • 26 lutego dzieci z grupy "Koguciki" obchodziły "Dzień dinozaura". W tematycznej scenerii poznawały te prehistoryczne stworzenia, które wciąż kryją wiele tajemnic i zaskakują wyglądem i gabarytami. Dzieci wzięły udział w różnych konkurencjach, m.in. odgadywały zagadki, tropiły dinozaura krocząc po śladach, brały udział w wykopaliskach, zabawach ruchowo-naśladowczych, spostrzegawczych. Wiele radości sprawiły przedszkolakom narodziny "Dinusia". Na koniec zajęć "Koguciki" wykonały piękne prace plastyczne.

          • Drodzy Rodzice!

          • 27 lutego 2024 r. nasze Przedszkole odwiedzi Biskup Jerzy Mazur SVD – Biskup Ełcki. Nasz zacny Gość spotka się z całą społecznością Przedszkola.

          • Dzień Hymnu Narodowego

          • 26 lutego obchodzimy Dzień Hymnu Narodowego, z tej okazji dzieci z grup "Króliczki", "Pajacyki" i "Koguciki" przypomniały, iż jest taka pieśń, którą znają wszyscy Polacy, jest to muzyczny znak, symbol naszej Polski - "Mazurek Dąbrowskiego". Przedszkolaki z zachowaniem właściwej postawy odśpiewały dwie zwrotki hymnu narodowego.

          • XIV Zimowa Węgorzewska Przedszkolada - dzieci z grupy "Koguciki"

          • 21 lutego 2024 r. dzieci z grupy "Koguciki" wzięły udział w XIV Zimowej Węgorzewskiej Przedszkoladzie, która tradycyjnie odbyła się w Hali Miejskiej OSiR. Po krótkiej rozgrzewce dzieci wzięły udział w sześciu konkurencjach, było to: toczenie kuli śniegowej, bieg ze śnieżynką, wyścig w tunelu śnieżnym, przeskok z kry na krę, rzut woreczkiem do celu oraz tor przeszkód. Dzieciom bardzo podobała się ta sportowa rywalizacja i dały z siebie wszystko. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a grupa oczywiście PUCHAR.

          • Dzień Języka Ojczystego - dzieci z grupy "Pajacyki"

          • Podczas obchodów ,,Dnia Języka Ojczystego", dzieci z grupy "Pajacyki" poznawały ciekawostki dotyczące języka polskiego. Miały okazję obejrzenia i porównania różnych przedmiotów, które kiedyś i dzisiaj wykorzystywane były i są do powstania pisma. Słuchały wierszy bajek polsich autorów. Zwieńczeniem tego dnia było samodzielne wykonanie przez dzieci książeczki z zaprojektowaną przez siebie okładką wymyślonymi przez siebie bohatetami i ich przygodami. Dzieci były bardzo dumne ze swojej pracy i z radością prezentowały wymyślone przez siebie bajki.

          • „Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego”- dzieci z grupy „Króliczki”

          • W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego - 22 lutego przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, podczas których usprawniały narządy mowy - ćwiczenia oddechowe i artykulacyjne. Nie zabrakło łamańców językowych, charakterystycznych zwrotów - porównań. Ponadto dzieci doskonaliły umiejętność wypowiadania się w oparciu o ilustracje do wiersza Heleny Bechlerowej „Bałwanki”. Każdego dnia staramy się stwarzać warunki do doświadczeń językowych i komunikacyjnych, wspomagać rozwój mowy, wzbogacać słownictwo naszych podopiecznych.

          • Dzień Języka Ojczystego w grupie "Króliczki"

          • "A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą,
            Nie znać języka swego – hańbą oczywistą"

                                                   F.K. Dmochowski

            W dniach 21-22 lutego 2024 r. dzieci z grupy "Króliczki" obchodziły Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma za zadanie przypominać, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego piękne brzmienie oraz przetrwanie. 21 lutego przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały bajki "Żabka z głową w chmurach" autorstwa Ewy Mirkowskiej, czytanej przez panią Izabelę Jachimek - surdologopedę. Dzieci odpowiadały na pytania związane z treścią utworu, samodzielnie dochodziły do określenia, co znaczy chodzić z głową w chmurach. Ponadto uczestniczyły w ćwiczeniach oddechowych, które są niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju mowy. Dziękujemy.

          • Dzień Języka Ojczystego w grupie "Prosiaczki"

          • 21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W tym dniu gościliśmy w grupie Panią Izę Jachimek - logopedę, która przeczytała dzieciom wiersze polskiego poety Juliana Tuwima. Dzieci wykonywały różne ćwiczenia oddechowe oraz gimnastykę artykulacyjną usprawniającą narządy mowy.

          • Kubusiowi Przyjaciele Natury - "Misja Dom - Na tropie ekonawyków"

          • 20 lutego dzieci z grupy "Pajacyki" brały aktywny udział w zajęciach dydaktycznych realizowanych w ramach ogólnopolskiego programu ekologicznego "Kubusiowi Przyjaciele Natury". Podczas zajęć pod hasłem "Misja Dom - Na tropie ekonawyków" przedszkolaki dowiedziały się, jak mogą dbać o środowisko w swoich domach. Wiedzą już, że warto oszczędzać wodę i prąd oraz segregować odpady w celu ponownego ich wykorzystywania tzw. recyklingu. Do przedstawienia im tego tematu zostały wykorzystane materiały edukacyjne projektu "Kubusiowi Przyjaciele natury" m.in. karty pracy, film pt.: "Segreguj śmieci. Co, gdzie i po co wyrzucamy"  oraz piosenka pt.: "O tym jak oszczędzamy i o naturę dbamy". 

          • "Cebulowe Wyzwanie" w ramach projektu edukacyjnego "Witaminki" - dzieci z grupy "Koguciki"

          • W ramach projektu edukacyjnego "Witaminki" dzieci z grupy "Koguciki" wzięły udział w "Cebulowym Wyzwaniu". Bawiąc się z kolejnym bohaterem - Cebulą Celiną, przedszkolaki dowiedziały się, jak różnorodne i bogate w minerały i witaminy jest to warzywo. Dzieci poznawały cebulę różnymi zmysłami, wzięły udział w wykonaniu syropu z cebuli oraz surówki z kiszonej kapusty. W sali powstał "zielony kącik", w którym zagościła cebula. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną "Cebula Celina u fryzjera" tworząc fantastyczne szczypiorkowe fryzury.

          • DZIEŃ OTWARTY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 - dzieci z grupy "Koguciki"

          • 16 lutego dzieci z grupy "Koguciki" w ramach Dni Otwartych odwiedziły Szkołę Podstawową nr 1. Była to wspaniała okazja aby poznać placówkę, jako być może jej przyszli uczniowie. Dzieci miały możliwość wzięcia  udziału w różnych aktywnościach przygotowanych przez uczniów tej szkoły, m.in. obejrzały przedstawienie o Mikołaju Koperniku - patronie szkoły, które przygotowały dzieci z klas drugich. Z wielkim zainteresowaniem oglądały eksperymenty fizyczne, chemiczne i biologiczne, a także brały udział w zabawach  matematycznych i jezykowych. Wielkim zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się pokaz druku 3D. Miłą atrakcją było wspólne zdjęcie oraz poczęstunek pysznymi goframi. Serdecznie dziękujemy nauczycielom i uczniom za zaangażowanie i pomysłowość.

          • Kubusiowi Przyjaciele Natury - „Misja przedszkole - Na tropie zmian klimatycznych”

          • Grupa "Pajacyki" przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego programu ekologicznego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Celem programu jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Pierwsza misja pod hasłem „Na tropie zmian klimatycznych” już za nami. Podczas realizacji misji dzieci dowiedziały się:
            – czym są pogoda i klimat; jakie są różnice między nimi,
            – co to są zmiany klimatyczne,
            – jak można temu przeciwdziałać,
            – co każdy z nas może w takim razie zrobić.