Aktualności
Piosenka "Dziękuję Mamusiu" - dzieci z grupy "Koguciki"
Piosenka "Superbohaterowie" - dzieci z grupy "Koguciki"
"ŚWIĘTO MAMY I TATY"- dzieci z grupy "Króliczki"
- 20
"Kubusiowi Przyjaciele Natury" - "Misja łąki i pola. Na tropie zapylaczy" - dzieci z grupy "Prosiaczki"
24.05.2024 r.
21 maja grupa "Prosiaczki" rozpoczęła cykl zajęć z zakresu 5 edycji ogólnopolskiego programu ekologicznego "Kubusiowi Przyjaciele Natury" pod hasłem: "Misja łąki i pola. Na tropie zapylaczy". Podczas wspólnych zabaw dzieci dowiedziały się, czym jest rolnictwo i co nam daje; na czym polega zapylanie kwiatów; dlaczego łąka jest ważna.14
"Zaginiona rzeka" - realizacja działania promującego czytelnictwo wśród dzieci w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0-edycja 2024 w grupie "Prosiaczki"
23.05.2024 r.
W ramach realizacji działań promujących czytelnictwo wśród dzieci z zakresu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 - edycja 2024 odwiedziła nas mama Hani. Pani Magda przeczytała najmłodszym przedszkolakom ulubiona bajkę jej córeczek „Zaginiona rzeka”. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas oraz słodki poczęstunek.
Piknik Ekologiczny w ramach projektu "Wracamy do korzeni - korzystanie z energii wczoraj i dziś" - dzieci z grupy "Koguciki"
W środę 22 maja mieliśmy przyjemność wziąć udział w Pikniku Ekologicznym realizowanym w ramach projektu „Wracamy do korzeni – korzystanie z energii wczoraj i dziś” zorganizowanym przez Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Węgorzewie. Przedszkolaki bawiły się wspaniale biorąc udział w licznych grach i zabawach. Dzieci wzięły udział w warsztatach, podczas których komponowały las w słoiku, podjęły wyzwanie i segregowały śmieci, tworzyły przepiękne bańki mydlane wykorzystując przeróżne przyrządy. Miały okazję przekonać się, jak wygląda praca pszczelarza uczestnicząc w warsztatach na stanowisku pszczelarskim. Skosztowały świeżego miodu prosto z ula. Wielu emocji dostarczyło przedszkolakom przyrodniczo-ekologiczne „Koło Fortuny” z ciekawymi nagrodami oraz malowanie tatuaży. Nie zabrakło również pysznych i zdrowych przekąsek. Przy dźwiękach dziecięcych utworów, pomysłowych zabawach animatora, pod hasłem dbania o naszą Planetę dzieci z grupy „Koguciki” bawiły się znakomicie. Serdecznie dziękujemy paniom oraz dzieciom z Przedszkola nr 1 za zaproszenie i ciepłe przyjęcie.
33
KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY – "Misja las" - dzieci z grupy "Króliczki"
21.05.2024 r.
Dzieci z grupy "Króliczki" wzięły udział w zajęciach realizujących ogólnopolski program ekologiczny KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY – "Misja las – na tropie roślin i zwierząt". Dzieci poznały warstwy lasu i zwierzęta w nim mieszkające. Dowiedziały się jak ważną funkcję pełnią drzewa i rośliny oraz jaką rolę spełniają zwierzęta. Przedszkolaki wiedzą, co to jest ochrona przyrody i jak należy o nią dbać. Wykonały pracę plastyczną "Co nam daje drzewo" i w ogrodzie przedszkolnym szukały skarbów natury gromadząc je w przygotowanych pudełkach. Dzieci z radością pokazywały znalezione skarby, które zabrały do domu.26
"Skąd się bierze ekologiczny miód?" zajęcie realizowane w ramach projektu "Skąd się biorą produkty ekologiczne?" w grupie "Pajacyki"
21 maja "Pajacyki" uczestniczyły w kolejnych zajęciach realizowanych w ramach projektu "Skąd się biorą produkty ekologiczne?". W grupie przeprowadzono pogadanki wsparte ilustracjami, między innymi o tym, w jaki sposób pszczoły wytwarzają miód, czy miód jest zdrowy, jaką ma wartość odżywczą i właściwości lecznicze, kto rządzi w ulu, kto w nim sprząta i co robią trutnie. Dzieci w trakcie zajęć mogły zobaczyć, jak wygląda węza, ramka z wtopioną węzą oraz ramki nadbudowane przez pszczoły. Zobaczyły również niektóre przedmioty używane przez pszczelarza m.in. podkurzacz, zmiotkę pszczelarską. Przedszkolaki miały także okazję zobaczyć produkty wyprodukowane przez pszczoły: miód, wosk, kit oraz pyłek pszczeli. Dowiedziały się jakie są rodzaje miodów. W ostatniej części zajęć nie mogło zabraknąć degustacji miodu oraz zdrowej wody z miodem i cytryną.
31
Drodzy Rodzice.
20.05.2024 r.
W związku z tym, iż decyzja o organizacji pracy przedszkola w okresie wakacyjnym wywołała bardzo wiele emocji, pragnę poinformować Państwa, iż podyktowana jest ona koniecznością wykorzystania urlopów przez pracowników placówki. Urlopy te muszą być wykorzystane w okresie wakacyjnym, gdyż w ciągu roku, przy pełnym obłożeniu placówki jest to niemożliwe. W Polsce organy prowadzące bardzo często podejmują decyzje o całkowitym zamknięciu przedszkola na jeden miesiąc wakacyjny. Nasz organ prowadzący wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców podjął decyzję o nieprzerywaniu pracy przedszkola, jedynie ograniczając liczbę miejsc w poszczególnych miesiącach. W okresie wakacyjnym w przedszkolu będą funkcjonowały tylko 2 grupy, stąd liczba 50 miejsc na poszczególny miesiąc. W związku z tym możecie Państwo dowolnie wybrać miesiąc, w którym Wasze dziecko będzie korzystało z wypoczynku wakacyjnego. Apeluję do rodziców, którzy mogą zapewnić dzieciom opiekę przez całe wakacje, by nie zapisywali swoich dzieci. Pozwoli to zapewnić opiekę dzieciom tych rodziców, którzy z różnych przyczyn takiej możliwości nie mają. Dopuszczam możliwość, że wśród Państwa znajdą się rodzice, którzy faktycznie, w żaden sposób nie mogą zapewnić opieki swoim dzieciom w czasie wakacji. Te przypadki będę rozpatrywała indywidualnie. Wpisanie dziecka na obie listy /lipiec i sierpień/ bez wcześniejszego podania powodu będzie skutkowało wykreśleniem dziecka z jednej z list.
Dyrektor Przedszkola
Małgorzata Borejko
DRODZY RODZICE!
17.05.2024 r.
W związku z nową organizacją pracy Przedszkola w okresie
wakacyjnym informujemy rodziców, że nasze Przedszkole będzie pełniło dyżur w lipcu i sierpniu. Rodzice mają prawo do zapisu dziecka na jeden miesiąc wakacyjny. W każdym miesiącu mamy po 50 miejsc dla dzieci. Zapisy trwają
od 20.05.2024 r. do 31.05.2024 r.
Listy zapisów znajdują się w holu Przedszkola.
Dyrektor Przedszkola
INFORMACJA
Gmina Węgorzewo otrzymała środki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na rok 2024 na następujące placówki: Szkoła Podstawowa nr 1 w Węgorzewie – 12 000 zł, Przedszkole nr 2 im. Misia Uszatka w Węgorzewie – 3000 zł.
„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” to kontynuacja programu rządowego (z lat 2016-2020), którego celem jest tworzenie warunków dla rozwoju czytelnictwa poprzez zapewnienie środków na realizację określonych przedsięwzięć i inicjatyw. W ramach Priorytetu 3 Programu wsparcie mogą otrzymać:
w Kierunku interwencji 3.1. – placówki wychowania przedszkolnego – na zakup książek dla dzieci oraz działania promujące czytelnictwo,
w Kierunku interwencji 3.2. – szkoły i biblioteki pedagogiczne – na zakup książek oraz elementów wyposażenia do bibliotek dzieci oraz działania promujące czytelnictwo.
"Taniec z pieskami" - realizacja działania promującego czytelnictwo wśród dzieci w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0-edycja 2024 - dzieci z grupy "Prosiaczki"
20.05.2024 r.
W ramach realizacji działań promujących czytelnictwo wśród dzieci z zakresu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0-edycja 2024 odwiedziły nas mama i siostra Olka A. Pani Magda, czytając książkę "Taniec z pieskami" zabrała Maluszki do świata "Psiego Patrolu". Na koniec spotkania dzieci otrzymały własnoręcznie robione upominki z bohaterami postaci z bajki. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.4
"Gdzie rosną ekologiczne zioła?" - zajęcie realizowane w ramach projektu "Skąd się biorą produkty ekologiczne?" w grupie "Pajacyki"
W ramach realizacji projektu "Skąd się biorą produkty ekologiczne?" tym razem dzieci z grupy "Pajacyki" zastanawiały się "Gdzie rosną ekologiczne zioła?". Swoją wiedzą podzieliła się pani Grażynka, która przyniosła i zaprezentowała swoje zbiory ziół. Dzieci poznały wygląd, zapach oraz właściwości i sposoby wykorzystania mięty, mniszka lekarskiego, pokrzywy i wielu innych ziół. Dowiedziały się, że należy je odpowiednio suszyć, aby nie straciły swoich właściwości. Zwróciły również uwagę na to, że aby zioła były ekologiczne powinny rosnąć z dala od dróg i ośrodków przemysłowych. A na zakończenie dzieci próbowały "ekologicznej lemoniady".
17
"Kolorowe motyle" - zajęcia przyrodnicze w grupie "Pajacyki"
17 maja dzieci z grupy "Pajacyki" uczestniczyły w zajęciach, których celem było rozbudzenie zainteresowania przyrodą, a także wzbogacenie wiedzy na temat motyli. Dzieci poznały cykl rozwojowy motyla, wygląd motyli, jak również zapoznały się z nazwami motyli, które możemy spotkać na naszych łąkach. Nie zabrakło również innych ciekawych zadań, konkurencji i ,,motylkowych zabaw” dla dzieci. Na zakończenie każdy przedszkolak namalował swojego motylka na szklanym ekranie.
26
"Wiosenna łąka i jej mieszkańcy" - prace plastyczne naszych przedszkolaków
Podczas realizacji tematów związanych z "Wiosenną łąką i jej mieszkańcami" nasze przedszkolaki wykonały kilka prac plastycznych związanych z tą tematyką, a oto efekty...
4
"Kicia Kocia boi się burzy" - realizacja działania promującego czytelnictwo wśród dzieci w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0-edycja 2024 - dzieci z grupy "Prosiaczki"
16.05.2024 r.
W ramach realizacji działań promujących czytelnictwo wśród dzieci z zakresu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0-edycja 2024 odwiedziła nas mama Marty, pani Ela, która zasłuchanym dzieciom przeczytała książeczkę jednej z ulubionych serii najmłodszych przedszkolaków "Kicia Kocha boi się burzy". Następnie wspólnie z przedszkolakami zaprosiliśmy panią Elę do wspólnej zabawy. Dziękujemy za poświęcony i mile spędzony czas.
DROGI RODZICU - WARTO PRZECZYTAĆ!
MAJ 2024 r.
To w wieku przedszkolnym maluch potrzebuje mamy najbardziej…Wyniki badań wskazują, że jest w życiu dziecka szczególny okres, kiedy jego mózg w zwiększonym stopniu reaguje na matczyną opiekę i wsparcie - mówi pierwsza autorka pracy, dr Joan L. Luby, psychiatra z Washington University i St. Louis Children's Hospital. Ten okres to właśnie lata przedszkolne.
Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem.
"ZNACZENIE EMOCJONALNEJ RELACJI MATKI Z DZIECKIEM" - KLIKNIJ!
Kubusiowi Przyjaciele Natury - "Misja zielona energia - Na tropie odnawialnych źródeł energii" - dzieci z grupy "Koguciki"
16 maja grupa "Koguciki" po raz kolejny wzięła udział w 5 edycji ogólnopolskiego programu ekologicznego "Kubusiowi Przyjaciele Natury", tym razem pod hasłem: "Misja zielona energia. Na tropie odnawialnych źródeł energii". Najlepszą formą nauki jest zabawa. Właśnie poprzez zabawę przy realizacji tej misji dzieci nauczyły się czym są odnawialne źródła energii, skąd pochodzi zielona energia, jak działają "zielone elektrownie" i jakie korzyści płyną z tego typu elektrowni. Do realizacji misji wykorzystaliśmy również zajęcia w pracowni przyrodniczej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, które przeprowadziła pani Agnieszka Sypniewska. Na zakończenie misji dzieci wykonały papierowe wiatraki, jako symbol energii wiatru - jednej z najpopularniejszych alternatywnych źródeł energii.
40
Grupa "Koguciki" z wizytą w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Węgorzewie
15 maja dzieci z grupy "Koguciki", korzystając z zaproszenia pani Agnieszki Sypniewskiej udały się z wizytą do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Wizytę rozpoczęły od pobytu w nowopowstałej Pracowni Intergracji Sensorycznej - sali doświadczania świata. Wyposażenie sali zrobiło na dzieciach ogromne wrażenie. Następnie w nowocześnie wyposażonej pracowni przyrodniczej pani Agnieszka przeprowadziła bardzo ciekawe warsztaty, mające na celu kształtowanie postaw proekologicznych w zakresie odnawialnych źródeł energii. Potwierdzamy, że nauka o ekologii wcale nie musi być nudna, szczególnie gdy ma się do dyspozycji nowoczesny sprzęt i odpowiednie pomoce. Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce za zaproszenie, wspaniałe zajęcia i ciekawe eksperymenty.
39
"Skąd się biorą ekologiczne jajka?" - zajęcie realizowane w ramach projektu "Skąd się biorą produkty ekologiczne" - grupa "Pajacyki"
Konytynuując projekt "Skąd się biorą produkty ekologiczne" dzieci z grupy "Pajacyki" zastanawiały się "Skąd się biorą ekologiczne jajka?". Podczas zajęć dzieci wyjaśniały ową kwestię według własnych przemyśleń oraz wiadomości kierowanych przez nauczyciela. A wnioskiem, który wysnuły było stwierdzenie, że kury i inne ptactwo domowe muszą być karmione zdrowym pożywieniem oraz mieć przestrzeń do życia. "Pajacyki" poznały również jak wygląda jajko strusia, kury i przepiórki. Porównywały ich wygląd oraz ubarwienie. Poznały budowę jajka oraz jego wartości odżywcze dla człowieka. Były też zawody kto zbierze ostrożnie jak najwięcej jajek.
8
Archiwum Aktualności
Nasze przedszkole otrzymało dyplom za udział w ogólnopolskiej akcji „BohaterOn w Twojej Szkole 2025”. Akcja miała na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
BIERZEMY UDZIAŁ