Rekrutacja 2025/2026
TŁUSTY CZWARTEK w grupie "Prosiaczki"
27.02.2025 r.
"Był sobie mały, tłuściutki pączek,
Był okrąglutki i nie miał rączek.
Z wierzchu miał piękną, chrupiącą skórkę,
a w środku dziurkę na konfiturkę".🥯🍩Tymi słowami u "Prosiaczków" rozpoczął się słodki dzień - Tłusty Czwartek. Dzieci poznały tradycje i obrzędy związane z tym świętem. Na podstawie filmu dowiedziały się jakie składniki są potrzebne do wykonania pączków. Wykonały też własnoręcznie pączusia ale... z papieru, oczywiście z posypką. Nie zabrakło również prawdziwej pączkowej uczty... 🍩🍩🍩🥯🥯🥯
5
TŁUSTY CZWARTEK w grupie "Króliczki"
"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek,
a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła"
Tymi słowami rozpoczął się u "Króliczków" słodki dzień - TŁUSTY CZWARTEK. Dzieci obejrzały teatrzyk - "Pączki i faworki u Babci Honorki", a także wzięły udział w zabawach z pączkami, faworkami i donutami w roli głównej. Zgodnie z tradycją, która mówi, że każdy w tym dniu powinien zjeść chociaż jednego pączka, dzieci z grupy "Króliczki" również zajadały się tym przysmakiem podczas podwieczorku.
22
Dzień Hymnu Narodowego 2025
Obchodzimy Dzień Hymnu Narodowego
26 lutego w naszym przedszkolu upamiętniliśmy Dzień Hymnu Narodowego. Dzieci z grup "Króliczki", "Pajacyki" i "Koguciki" przypomniały, iż jest taka pieśń, którą znają wszyscy Polacy, jest to muzyczny znak, symbol naszej Polski - "Mazurek Dąbrowskiego". Przedszkolaki odśpiewały pełną wersję hymnu narodowego z zachowaniem właściwej postawy. Podczas spotkania przypomnieliśmy i utrwaliliśmy wiedzę o polskich symbolach narodowych oraz w skupieniu wysłuchaliśmy nagrania Hymnu Polski z pozytywki z Muzeum Techniki Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
2
Dzień Dinozaura w grupie "Prosiaczki"
26 lutego dzieci z grupy "Prosiaczki" przeniosły się w pradawne czasy, śwìętując Dzień Dinozaura 🦕🦖. Te stworzenia bardzo fascynują dzieci, zaskakują swoim wyglądem i wielkością. Przedszkolaki sporo dowiedziały się o tych wyjątkowych gadach, brały udział w wielu ciekawych aktywnościach. Próbowały również swoich sił na najprawdziwszych wykopaliskach, gdzie szukały zakopanych fragmentów skamieniałych szkieletów. Wykonały też piękne prace plastyczne. Dzień Dinozaura upłynął wszystkim w miłej atmosferze. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
36
"ŚLADAMI DINOZAURÓW" - grupa "Króliczki"
26.02.2025 r.
Dzień Dinozaura – był doskonałą okazją, aby przedszkolaki odbyły podróż do świata prehistorycznych gadów. Choć dinozaury wyginęły miliony lat temu, nadal budzą wielkie emocje, przede wszystkim wśród najmłodszych. W tym dniu dzieci obejrzały ciekawy film edukacyjny, z którego dowiedziały się, jak żyły dinozaury oraz jak wyginęły. Nie zabrakło też zabaw i piosenek związanych z tematem. Rozmawialiśmy na temat pracy paleontologa i wspólnie dokonaliśmy "wykopalisk", dzięki którym zobaczyliśmy jak wyglądają szkielety niektórych dinozaurów. Na zakończenie zajęć dzieci odbijały w plastelinie ślady łap dinozaurów.27
"Szukając wiosny..." - audycja muzyczna "Pozytywki"
W poniedziałek 24 lutego odbyło się kolejne "Spotkanie z Muzyką", tym razem pod hasłem "Szukając wiosny...". Dzieci miały okazję podziwiać utwory muzyczne nawiązujące do twórczości Marii Konopnickiej. Przedszkolaki wcieliły się w role bohaterów bajki "O sierotce Marysi i siedmiu krasnoludkach". W konkursie wiedzy o muzyce udział więli: Paulinka Trościańczyk z grupy "Koguciki", zdobywając I miejsce oraz Milenka Piszczek z grupy "Pajacyki" i Wojtek Jusis z grupy "Koguciki", którzy ex aequo zajęli II miejsce. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, zaś muzykom dziękujemy za piękną, pouczającą audycję muzyczną.
12
MALUJEMY NA ŚNIEGU - dzieci z grupy "Koguciki"
W piątek 21 lutego po południu grupa "Koguciki" wybrała się na podwórko. Mieliśmy nietypowe zadanie do wykonania, bowiem tym razem nie mogąc ulepić bałwanka, bo śniegu było za mało - postanowiliśmy pobawić się inaczej. Zaopatrzeni w butelki z kolorową wodą zajęliśmy się "malowaniem na śniegu". Zabawa sprawiła dzieciom dużo radości, o czym świadczą ich wesołe i kolorowe malowanki.
15
Ziemniaki, kartofle, pyry czy grule… Czyli Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w grupie „Koguciki”
W piątek 21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Przedszkolaki wzięły udział w zabawach językowych, mierzyły się z łamańcami językowymi oraz obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą ciekawostek językowych. Dzieci wysłuchały również bajki „Zimowe zabawy” zaprezentowanej metodą kamishibai.
9
Dzień Języka Ojczystego w grupie "Króliczki"
21 lutego obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji dzieci poznały wiele cennych informacji dotyczących języka polskiego, znanych pisarzy oraz ich twórczości. Słuchały wesołych wierszyków. A na zakończenie dzieci samodzielnie przedstawiły wierszyk pod tytułem "Chory kotek" z wykorzystaniem przebrania i rekwizytów. Oczywiście każdy występ został nagrodzony wielkimi brawami.
5
DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO W GRUPIE "PROSIACZKI"
„Chodzi mi o to, aby język giętki
Powiedział wszystko co pomyśli głowa…”
Juliusz Słowacki
21 lutego obchodzony jest MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO i Maluszki w tym dniu także świętowały słuchając wierszy polskich poetów dla dzieci: Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Wykonywały ćwiczenia oddechowe dmuchając na kartkę papieru i kolorowe piórka. Ćwiczyły narządy mowy podczas bajki logopedycznej „Myszka Misia”, naśladowały odgłosy różnych zwierząt i to, co słyszą z otoczenia. Słuchały także łamańców językowych, rozwiązywały zagadki słowne i obrazkowe.
4
Dzień Języka Ojczystego w grupie "Pajacyki"
- 39
"Od stuleci polska mowa, ma w zapasie różne słowa
– kto się ćwiczy w ich wymowie, ten bez trudu je wypowie!"
(Małgorzata Strzałkowska)
"Dbajmy o swój najpiękniejszy na świecie język ojczysty" - takie przesłanie towarzyszyło dzieciom z grupy „Pajacyki” podczas dzisiejszych zajęć nawiązujących do obchodzonego 21 lutego Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Przedszkolaki bardzo chętnie podejmowały wszystkie proponowane przez nauczyciela aktywności. Z otwartością i zaangażowaniem wykonywały ćwiczenia usprawniające narządy mowy - czyli gimnastykę buzi i języka, ćwiczenia oddechowe oraz zabawy językowe. Uważnie słuchały, powtarzały trudne słowa, zmierzyły się z łamańcami językowymi, próbując powiedzieć m.in. „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie”. Odgadywały zagadki słowne i obrazkowe, budowały wyrazy po podaniu pierwszej sylaby, dobierały rymy do podanych słów, układały zdania. Doskonaliły umiejętność wypowiadania się w oparciu o inscenizację do wiersza "Żuk" Jana Brzechwy oraz oglądały książeczki innych autorów dziecięcej literatury. Na zakończenie pięknie recytowały wiersz „Reguły dla gaduły” M. Strzałkowskiej. Dziękujemy pani Izabeli Jachimek - surdologopedzie, za udostępnienie pomocy dla dzieci, które sprawiły wiele radości i uśmiechów.
Wiersz "Reguły dla gaduły" - grupa "Pajacyki"
Obchodzimy dziś w Przedszkolu Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
DZIAŁANIA I ZABAWY MATEMATYCZNE Z WAŻENIEM - dzieci z grupy "Koguciki"
20.02.2025 r.
Za nami kolejne ciekawe zajęcie. Tym razem dzieci z grupy "Koguciki" wzbogaciły swoją wiedzę o ciekawe informacje dotyczące ważenia. Poznały jak wyglądają różne wagi, co to są odważniki oraz mechanizm działania poszczególnych wag. Sprawdzały na wadze cyfrowej wagę produktów, porównując, który z nich jest lżejszy, a który cięższy. Segregowały produkty od najlżejszych do najcięższych. A na zakończenie wymyślaliśmy własne wagi wykorzystując kubeczki, woreczki, wieszaki, wiaderka, patyki i oczywiście własne ręce. Metodą prób i błędów prowadziliśmy obserwacje i wspólnie wyciągaliśmy wnioski. Zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości, rozbudziły ich ciekawość i kreatywność.17
Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 1 w Węgorzewie - dzieci z grupy "Koguciki"
18 lutego dzieci z grupy "Koguciki" zostały zaproszone na Dzień Otwarty do Szkoły Podstawowej nr 1. Podczas odwiedzin dzieci miały okazję zapoznać się z wyglądem szkoły, klasami i innymi pomieszczeniami. Jak również wziąć udział w przygotowanych zabawach i zajęciach. Odwiedziliśmy pracownię chemiczną, gdzie obserwowaliśmy i pomagaliśmy w przygotowaniu różnych, ciekawych eksperymentów. Podczas pobytu w szkole uczestniczyliśmy w różnorodnych grach i zabawach matematycznych oraz oglądaliśmy program artystyczny w wykonaniu uczniów. Oczywiście nie zabrakło wspólnego zdjęcia oraz pamiątkowego medalu i słodkości. Dzieciom bardzo podobał się program przygotowany przez uczniów szkoły, za który bardzo dziękujemy.
35
DROGI RODZICU - WARTO PRZECZYTAĆ
18.02.2025 r.
BUNTOWNIK Z WYBORU?
DZIECKO, KTÓRE ZAWSZE JEST NA NIE."BUNTOWNIK Z WYBORU? DZIECKO, KTÓRE ZAWSZE JEST NA NIE." - KLIKNIJ!
"Czytamy z naszymi rodzicami" - grupa "Prosiaczki"
W poniedziałek 17 lutego grupę "Prosiaczki" odwiedziła mama Nel - Pani Natalia. Pani Natalia podczas leżakowania przeczytała dzieciom wiersze z książki "Pierwsza książka mojego dziecka", które Nel pięknie też wszystkie wyrecytowała. Mała publiczność z zainteresowaniem wysłuchała również dwóch innych ksiażeczek, czytanych przez mamę Nel. Atmosfera była bardzo wyjątkowa. Maluszki w ciszy i skupieniu słuchały Mamy i Córki, a następnie pięknie usnęły. Pani Natalii i Nel składamy serdeczne podziękowania za miło spedzony czas. Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest to sposób - czytajmy dzieciom!
5
"Dzień kota" - dzieci z grupy "Prosiaczki"
Są puszyste, mięciutkie, rasowe, dachowe. Kto? Oczywiście koty!
17 lutego dzieci z grupy "Prosiaczki" obchodziły nietypowe święto "Dzień Kota". Tego dnia grupę odwiedził kot o imieniu "Łatek", który przeczytał dzieciom opowiadanie pt. "Kot, który szukał kłębka", zapoznał dzieci z rasami kotów, a także opowiedział o sobie wiele interesujących rzeczy, np. co lubi, czego się boi. Maluszki świetnie się bawiły kłębkiem nici, tańczyły przy piosence "My jesteśmy kotki dwa", a także wykonały pracę plastyczną. Wszystkie też zgodnie stwierdziły, że koty są piękne i bardzo kochane.
18
Archiwum Aktualności
Nasze przedszkole otrzymało dyplom za udział w ogólnopolskiej akcji „BohaterOn w Twojej Szkole 2025”. Akcja miała na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
BIERZEMY UDZIAŁ