• Historia przedszkola

•                     Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka rozpoczęło swoją działalność 3.02.1962 roku. Było to drugie przedszkole miejskie, ale jako pierwsze powstało w budynku specjalnie wybudowanym pod potrzeby przedszkola. Teren przeznaczony pod działalność przedszkola graniczył z obecnym Muzeum Kultury Ludowej i przylegał do ulicy Pionierów i taki był początkowy adres placówki. Przedszkole powstało jako placówka 3 oddziałowa, do której w 1962 roku uczęszczało  116 dzieci.

Pierwszym dyrektorem przedszkola została Pani Helena Chludzińska, która pełniła tę funkcję w latach 1962 – 1978. To właśnie na jej barkach spoczywało zadanie organizacji placówki.

W 1978 roku dyrektorem przedszkola została Pani Elżbieta Mrozowska, która pełniła tę funkcję do 1991 roku.

W roku 1981 przedszkole zostało rozbudowane i od tego czasu funkcjonuje jako placówka 4 oddziałowa.

Od 1.09.1991 roku obowiązki dyrektora pełni Pani Małgorzata Danuta Borejko.

W roku 2002 z inicjatywy Rady Pedagogicznej ogłoszono wśród dzieci konkurs na patrona przedszkola. Dzieci zdecydowały, że ich patronem zostanie Miś Uszatek. Od tej pory sympatyczna postać misia z oklapniętym uszkiem towarzyszy dzieciom w poznawaniu świata, w codziennych radościach i smutkach.

Rozpoczęliśmy przygotowania do nadania przedszkolu imienia Miś Uszatek.

– Gromadziliśmy utwory o Misiu Uszatku w formie książek, nagrań magnetofonowych, filmów video.
          – Książki Czesawa Janczarskiego o Misiu Uszatku były inspiracją do rozmów, oceny zachowania bohaterów, prac plastycznych, zabaw tematycznych i inscenizowanych.
          – Przy współudziale Rodziców opracowaliśmy logo przedszkola.

W 2012 roku minęło pół wieku od chwili oddania do użytku naszej placówki. Jubileusz ten stał się doskonałą okazją do nadania nazwy dla przedszkola. Została poświęcona i odsłonięta tablica  upamiętniająca 50 lat istnienia placówki. Oprócz wielu ciepłych słów, gratulacji i życzeń było także mnóstwo wspomnień z dawnych lat, przede wszystkim o Tych, którzy przez lata tworzyli charakter i atmosferę placówki.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

WIĘCEJ FILMIKÓW

Nasze przedszkole przez wiele lat pracując z oddaniem dla dzieci budowało prestiż placówki. Chylimy czoła przed Tymi, którzy zostawili tu część Swojego życia. Będziemy kontynuować Ich dorobek, pomagać rodzicom najlepiej, jak potrafimy w procesie wychowania, opieki, edukacji najmłodszych obywateli naszego miasta.